Halo PC Sürümü Hakkında Her Şey

Hangi Halo oyunları PC'de oynanıyor?

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Oy Kullanılmamış)
blankLoading...

PC’de son birkaç yıl Halo serisi için oldukça sessiz sakin geçti. Halo Wars 2 dışında oyun çıkmazken, Halo Infinite’in duyurusu yapıldı. Buna rağmen gelecekte işler değişecek gibi duruyor çünkü bu sefer Halo serisi PC’ye de geliyor. Peki PC’de Halo’nun durumu ne, PC’de Halo oyunu var mı?

blank

PC’deki Halo Oyunları

Sıradaki Halo oyunu olan Halo Infinite bilindiği gibi PC için de duyuruldu. Fakat şu anda oynamak istiyorsanız seçenekleriniz sadece ilk oyun Halo: Combat Evolved ve Halo Wars oyunlarıyla kısıtlı. Halo Wars ile Halo Wars 2 strateji oyunları PC’de yer alırken, yeni oyunlar da yakında gelecek.

Halo Infinite’in artık kesin olarak PC için çıkacağını biliyoruz. Aynı zamanda Halo: The Master Chief Collection duyurusu da yapıldı. Bu koleksiyon paketinde normalde ilk 4 Halo oyunu yer alıyordu fakat PC sürümü için Halo Reach de eklendi. Yani MCC’nin çıkışından sonra PC’de olmayan tek Halo oyunu beşinci yapım Halo Guardians olacak.

Diğer yandan Halo 2 de bir zamanlar PC için çıkış yapmıştı fakat Windows 10’da çalıştırmak pek kolay değil.

Halo PC’de Ücretsiz mi?

PC’de şu an için Halo uygulamasıyla Halo 5: Forge Bundle’ı ücretsiz indirebilirsiniz. Buna rağmen Halo 5: Forge sadece bir bölüm düzenleyicisinden ibaret ve asıl oyunu içermiyor. Aynı zamanda Halo 6 olarak bilinen Halo Infinite’in de çıktığı zaman ücretli olacağına eminiz. Buna rağmen büyük ihtimalle Xbox Game Pass sahipleri oyunu ücretsiz oynayacaktır.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol