Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Ödül Canavarı Hades Netflix Oyun Kitaplığına Geliyor

Supergiant Games tarafından geliştirilen ve yayımlanan rogue-lite aksiyon oyunu Hades, Netflix üyeleri için iOS cihazlara geliyor.

Son 10 yılın en iyi oyunlarından biri olan ve çıktığı yıl almadık ödül bırakmayan Hades Netflix’in yolunu tutuyor. Dijital yayın platformunun oyun kitaplığına ekleneceği açıklanan bağımsız rogue-lite aksiyon klasiği, Netflix üyeliği bulunan tüm iPhone ve iPad kullanıcıları için bedava olacak.

Secret6 tarafından geliştirilen mobil sürümde akıllı telefon ve tabletlere özel dokunmatik kontroller olacak. Ayrıca dileyen kullanıcılar, Bluetooth aracılığıyla cihazlarına bir kontrolör de bağlayabilecekler.

Hades Netflix Üyelerine Tamamen Ücretsiz Olacak

Supergiant, Hades’in iOS 16 veya üstünü çalıştıran iPhone veya iPad’leri destekleyeceğini belirtti. Stüdyo ayrıca Bulut kayıtları ve başarımların da destekleneceğini, ancak bunların Hades’in diğer platformlardaki sürümleriyle uyumlu olmayacağını aktardı.

hades netflix

İlk olarak 2018 yılında Steam‘de piyasaya sürülen Hades, iki yıllık erken erişim serüveninin ardından 2020’de resmi olarak yayımlandı. Oyuncuları, Olimpiyat tanrılarının yardımıyla Yeraltı Dünyası’ndan çıkmaya çalışan Hades’in oğlu Zagreus‘un yerine koyan rogue-lite aksiyon oyunu, düşman ve harita dizaynından hikayeye, boss savaşlarından sanat tasarımına kadar tüm övgüleri hak eden bir deneyim yaşatıyor.

10’dan fazla yılın oyunu ödülü kazanan ve bir yıldan kısa sürede dünya çapında bir milyon kopya satan Hades, macerasına ikinci oyunu ile devam edecek. Türkçe dil desteğiyle geleceği açıklanan yapım, şu anda geliştirilme aşamasında. Hades Netflix’e 2024 yılında eklenecek. Supergiant, yalnızca iOS sürümünün çıkacağını ve Android için şimdilik bir planlarının olmadığını aktardı.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.