Guns of Glory Başlangıç Rehberi

Guns of Glory isimli oyunda işinize yarayacak bir çok ipucu ve taktik öğreneceksiniz.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Oy Kullanılmamış)
Loading...

Guns of Glory isimli oyun uzun zamandır bizlerle biliyorsunuz. Şu aralar yeni güncellemeler ile iyice gelişen oyun tekrar popüler bir hal aldı diyebiliriz. Oyunumuz Android ve iOS telefonlarda oynanabilen, bir ordu kurarak düşmanlara karşı savaştığımız strateji oyunu olarak geçmektedir. Peki bu oyunda başarılı olmak için neler yapmamız gerekiyor? Neleri bilmemiz gerekiyor? Bu soruların cevapları burada.

Guns of Glory başlangıç rehberi ile bu soruların cevaplarını öğreneceğiniz gibi oyuna yeni başlayanların bilmesi gereken önemli şeyleri de öğreneceksiniz. Oyun bir strateji oyunu fakat MMO türüne de bağlı bir yapısı bulunmaktadır. Size konumuza geçmeden şunu da söylemek isterim ki, bu oyunda başarılı olmak istiyorsanız sabırlı olmalısınız. Şimdi konumuza geçelim.

guns of glory baslangic rehberi 2

Guns of Glory Başlangıç Rehberi

Oyuna ilk girdiğinizde, oyun size bazı görevleri yerine getirmenizi isteyecek. Aslında bu görevden ziyade bir eğitici kısım. Bunları yaparak hem oyunda neyin nasıl yapıldığını öğrenecek hem de ödüller kazanacaksınız. Bu eğitici kısmı iyice öğrenin ve yapılan şeyleri unutmamaya çalışın. Sonrasında ise gene görevler sol alt köşede sizinle olacak. Bu görevleri yaparak kaynak kazanabilir ve gelişiminizi hızlandırabilirsiniz. Bunları sakın aksatmayın.

Kaynaklar

Oyunda kaynakların yeri çok ama çok önemli. Gelişmek için gerekli olan tek şey kaynaklardır. 4 adet kaynak bulunuyor. Peki bunlar neler? Odun, Gümüş, Gıda ve Demir. Gümüş, Odun ve Demir inşa yapmak için gerekli oluyor. Yani bunlar ile şehrinizi geliştiriyorsunuz. Gıda ise askerleriniz için gerekli tek kaynak. Asker sayınıza ve Gıda üretiminize dikkat edin. Bazı zamanlar gıdanız askerlerin ihtiyaçlarını karşılayamayabilir. Bu yüzden özellikle gıdaya dikkat edin.

Diğer bir oyun içi kaynak ve para birimi ise altındır. Fakat altın gerçek para ile satın alınabiliyor ya da bazı özel etkinliklere katılarak elde edilebiliyor. Altın ile gelişiminizi oldukça hızlı bir şekilde artırabiliyorsunuz. Özellikle askerleri güçlendiren özellikler veriyor.

Görev & Etkinlik

Bu ikisi aslında aynı şey diyebiliriz. Çünkü yeni etkinliklerle yeni görevler geliyor. Görevler her gün yenileniyor. Bu görevleri yerine getirerek, tamamlayarak güzel eşyalar elde edebilir, hızlandırıcılar kazanabilirsiniz. Bunları da gelişiminiz için kullanabilirsiniz. Eğer oyunda aktif bir oyuncu olursanız inanın sadece bu görevleri yaparak bile müthiş bir şekilde gelişebilirsiniz. Etkinliklerin tek kötü yanı sınırlı sürede olmalarıdır. Bu yüzden etkinliklerin sürelerine dikkat edin ve bitmeden tamamlamaya çalışın.

Ayrıca oyuna her gün giriş yaparsanız oyun size yine ödül veriyor. Günlük teslimat adı altında açılan bu bölümde her gün girdiğinizde ödüller alıyorsunuz. Eğer hiç aksatmadan her gün oyuna girerseniz size verile ödüllerin değeri de artıyor. Buna dikkat edin.

Diğer Ödül Sistemleri

Oyunda yine bir çok ödül sistemi yer alıyor. Şanslı çark, müneccim ve benzeri şeyler ile de şansınızı deneyerek ödüller kazanabilirsiniz. Ayrıca liman bölümünden vergi toplayabilir bunlarla da ödüller kazanabilirsiniz. Günlük birer hakkınız bulunuyor. Şanslı çarkı çevirerek ve müneccim bölümüne giriş yaparak şansınızı deneyebilirsiniz. Bunları da sakın aksatmayın.

Kalemiz

Şehrimizin içinde bir ana kale bulunuyor. Burası merkez bina gibi bir şey. Burayı sürekli geliştirmelisiniz. Bu binayı geliştirmezseniz inanın gelişemezsiniz. Ana kaleyi geliştirmek size yeni binaların kilitlerini açmayı sağlayacaktır. Ayrıca topraklarınız genişleyecek ve daha çok kaynak elde etmenize yarayacaktır. Her gelişimde kaynak miktarınız doğru orantılı olarak artacaktır. Bu binayı sakın es geçmeyin. Özellikle araştırma binaları ve laboratuvarlar gibi şeylerin kilidi de açılacaktır. Buralarda işinize yarayacak bir çok yeni şey olacaktır.

Elde ettiğiniz kaynakları otomatik olarak almıyorsunuz. yani oyun bunları otomatik olarak kasaya atmıyor. Sizin bunları toplamanız gerekiyor. Tek yapmanız gereken şey kaynakların üstüne tıklamak ve onları kasaya yollamak. Bu kadar basit.

Guns of Glory rehberimizin sonuna gelmiş bulunuyoruz. Sormak istediğiniz bir şey olursa yorum yaparak sorabilirsiniz. Görüşmek üzere.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol