Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Guild Wars 2 Sistem Gereksinimleri Güncellendi (2023)

Guild Wars 2, uzun süredir devam eden MMORPG'den DirectX 9 desteğini kaldırarak ArenaNet'in gelecekte oyunun grafiklerini iyileştirmesine izin verecek güncellemesini yayınladı.

Guild Wars 2 sistem gereksinimleri 2023 itibarıyla değişti. ArenaNet az önce oyun için minimum sistem gereksinimlerini değiştirdiğini duyurdu. Bu değişikliklerle birlikte, sevilen MMO oyununun grafik doğruluğu zaman içinde geliştirilecek.

Kısa bir süre sonra Guild Wars 2, DirectX 9 desteğini sonlandıracak ve bunun yerine yalnızca DirectX 11 ile uyumlu olacak. Bu değişiklik 6 Şubat’ta başlayacak ve sonraki sekiz hafta içinde kademeli olarak kullanıma sunulacak. Ayrıca, 18 Nisan’a kadar herkes DirectX 11 istemcisine taşınacak ve oyuncular artık oyunu DirectX 9 ile başlatamayacak.

Guild Wars 2 Sistem Gereksinimleri

Guild Wars 2 Sistem Gereksinimleri

 • İşletim Sistemi: Windows 7 (64-bit)
 • İşlemci: Intel Core 2 Quad 2.4 GHz veya Intel Core i3 veya AMD Athlon 64 X2
 • Bellek: 4 GB RAM
 • Ekran Kartı: DirectX 11 Destekleyen Ekran Kartı (2009 veya sonrasında çıkış yapan ekran kartı)
 • DirectX: Sürüm 11
 • Ağ: Genişbant İnternet bağlantısı
 • Depolama: 70 GB kullanılabilir alan

DirectX 11 2009’da çıktığından beri çoğu ekran kartının özelliği destekleyebileceğini düşünüyoruz. Sistemleri DirectX 11’i çalıştıramayan oyuncuların, Guild Wars 2 oynamaya devam etmek için ekran kartlarını bir bulut oyun hizmeti kullanabilen veya kullanan bir hizmetle değiştirmeleri gerekecek. ArenaNet, NVIDIA GeForce NOW‘un bu tür oyuncular için uyumlu bir platform olacağını onayladı.

Özetle, Guild Wars 2 sistem gereksinimleri artık eskisi gibi Nvidia GeForce 8800GTS veya AMD ATI Radeon HD 2900 XT yerine DirectX 11 gerektiren ekran kartlarına izin verecek.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

  Yorum Yaz

  Email adresiniz yayınlanmayacak.

  Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.