Grim Fandango Remaster Bu Ay Xbox One’a Geliyor

Xbox Game Pass, Cadılar Bayramı'na hazırlanıyor. Eskilerin sevilen macera oyunu Xbox platformuna geliyor.

Stüdyo başkanı Tim Schafer Larry “Major Nelson” ile yaptığı röportajda, Double Fine Productions‘ın üç klasik LucasArts macera oyununun (Grim Fandango, Day of the Tentacle ve Full Throttle) yeniden yapımlarının 29 Ekim‘de Xbox Game Pass abonelerine sunulacağını duyurdu.

Game Pass üyeleri, Android (Xbox Game Pass Ultimate ile), Windows 10 PC ve Xbox One’da üçlü oyun oynayabilecekler.

Android kullanılabilirliği, oyunların geçen ay Xbox Game Pass Ultimate kapsamında piyasaya sürülen Microsoft’un xCloud hizmeti aracılığıyla da yayınlanabileceğini gösteriyor.

Her üç oyun da aynı gün, her biri 15$ fiyat etiketi ile Xbox One‘da bağımsız oyunlar olarak 29 Ekim‘de piyasaya sürülecek. Bu, bu üç yeniden yapımcının Xbox One’daki ilk çıkışını işaret edecek; başlangıçta PlayStation 4 ve PlayStation Vita’da PlayStation’a özel olarak piyasaya sürüldü, özel sürümleri de iOS, Linux, Mac ve PC’de mevcuttu.

LucasArts’taki üç orijinal oyunun baş geliştiricilerinden biri olan Schafer, Mayıs ayında oyunun yeniden yapımlarının Xbox One yolunda olduğunu duyurdu. Microsoft, E3 2019’da Double Fine‘ı satın aldığını duyurdu.

Grim Fandango Remastered, bir yıl sonra Day of the Tentacle Remastered ve 2017’de Full Throttle Remastered yayınlandı. Orijinal oyunlar 1990’larda yayınlandı ve sadık yeniden yapımcılar Bernard Bernoulli‘nin maceralarını bizlere sundu.

Bu klasik macera oyunları artık yeni nesilde. Game Pass müşterileri, ekstra bir kuruş harcamadan klasik bir macera oyunu aksiyonunun içine girebilecek.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol