Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Google Stadia Mobil Desteği Geldi

Google Stadia artık Android işletim sistemine sahip mobil cihazlarda da kullanılabiliyor.

Google’ın bulut tabanlı oyun akış servisi olan Google Stadia’nın bir süredir test edilen mobil desteği sonunda kullanıma sunuldu. Google Stadia kullanıcılar artık servise mobil cihazları üzerinden de erişebiliyor.

google stadia mobil destegi geldi 2

Teknoloji devi Google’ın yeni nesil oyun servisi olan Google Stadia geliştirilmeye devam ediyor. Google’ın bir süredir deneysel olarak test ettiği mobil destek artık tüm Stadia kullanıcıları tarafından kullanılabiliyor.

Google Stadia servisine 4G ya da 5G bağlantısı üzerinden bağlanmak isteyen kullanıcılar Çözünürlük menüsünde yer alan Performans sekmesinden erişim sağlayabiliyor. Kullanıcıların bu özelliği aktif hale getirmesinin ardından ana ekranda bir ağ simgesi beliriyor.

Kullanıcılar için farklı abonelik seçeneklerine sahip olan Google Stadia servisi yoğun bir veri akışına sebep olduğu için mobil tarafla yüksek kapasiteli ve yüksek hızlı bir mobil bağlantı paketi gerekiyor. Google tarafından yapılan açıklamata göre oyun oturumlarının saatte 2.7 GBps seviyesine kadar çıkabilen bir veri tüketiminin olduğu aktarılıyor.

Google ayrıca oyuncular için hızlı bir internet bağlantısı kullanmasını tavsiye ediyor. Google açıklamasında 720p çözünürlüğe sahip oyunlar için 10 Mbps indirme hızı gerekiyor. Google ayrıca mobil tarafta veri tüketimini belli bir seviyede tutabilmek adına çözünürlüğü 720p olarak sabitledi.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.