Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Google Stadia iOS Platformuna Geliyor

Google Stadia sonunda iOS işletim sistemine sahip modellere geliyor. 

Teknoloji devi Google’ın geçtiğimiz yıl duyurusunu gerçekleştirdiği yeni nesil oyun platformu Google Stadia iOS platformuna geliyor. İşte Google Stadia’nın iOS macerası ile ilgili ortaya çıkan son bilgiler. 

google stadia ios platformuna geliyor 2

Bilindiği üzere Google Stadia platformu bulut temelli bir oyun servisi olarak duyurulmuştu. Google’ın bu servisi ile birlikte kullanıcıların üst seviye oyunları oynayabilmeleri için yüksek özelliklere sahip oyun bilgisayarlarına olan ihtiyaçları ortadan kalkıyordu. Kullanıcılar sahip oldukları yüksek hızda internet ile birlikte oyun oyunları kendi cihazlarında oynayabiliyordu. Şimdiye kadar pek çok cihaz tarafından desteklenen bu servis yakın zamanda iOS tarafında da gelecek. Aktarılan bilgilere göre Google Stadia servisi Apple’ın iOS 14 sürümü ile birlikte güncellediği App Store şartlarına uygun olarak geliştiriliyor. Yeni gelişmelere göre Google Stadia servisi, iPhone ve iPad modellerine Safari üzerinden bir internet sayfası olarak kullanıma sunulacak. 

Google Stadia Mobil Desteği Sunmaya Başladı

Google Stadia servisine 4G ya da 5G bağlantısı üzerinden bağlanmak isteyen kullanıcılar Çözünürlük menüsünde yer alan Performans sekmesinden erişim sağlayabiliyor. Kullanıcıların bu özelliği aktif hale getirmesinin ardından ana ekranda bir ağ simgesi beliriyor. 

Kullanıcılar için farklı abonelik seçeneklerine sahip olan Google Stadia servisi yoğun bir veri akışına sebep olduğu için mobil tarafla yüksek kapasiteli ve yüksek hızlı bir mobil bağlantı paketi gerekiyor. Google tarafından yapılan açıklamata göre oyun oturumlarının saatte 2.7 GBps seviyesine kadar çıkabilen bir veri tüketiminin olduğu aktarılıyor. 

Google ayrıca oyuncular için hızlı bir internet bağlantısı kullanmasını tavsiye ediyor. Google açıklamasında 720p çözünürlüğe sahip oyunlar için 10 Mbps indirme hızı gerekiyor. Google ayrıca mobil tarafta veri tüketimini belli bir seviyede tutabilmek adına çözünürlüğü 720p olarak sabitledi. 

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.