Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Google Stadia iOS Platformuna Geldi

GeForce Now servisinden sonra Google Stadia’da artık iOS işletim sistemine geldi. 

Google’ın bulut tabanlı oyun akış servisi Google Stadia servis artık dolaylı yoldan da olsa iOS platformuna geldi. 

google stadia ios platformuna geldi 2

Bilindiği gibi Google Stadia, bulut tabanlı bir oyun servisi. Google’ın bu servisi gücünü buluttan yanı uzakta çalışan Google sunucularından alıyor. Bu sayede kullanıcılar tıpkı YouTube’dan video izler gibi oyunları izleyebiliyor ancak bu servisler oyunları kendileri kontrol ediyor. 

Google Stadia servisi bilindiği üzere Apple’ın App Store kısıtlamaları nedeniyle iOS işletim sistemine gelememişti. Google’ın yeni bulut tabanla oyun akış servisi Google Stadia Safari internet tarayıcısı üzerinden iOS platformuna geldi. Benzer bir yapı hatırlanayacağı üzere Nvidia GeForce Now servisinden de bulunuyordu. 

GeForce Now iOS Platformuna Geldi

Kısa bir süre önce açıklama yapan Microsoft, bulut tabanlı oyun akış platformu Project xCloud’un iOS platformuna gelmesi için çalışmalar yürüttüğünü açıklamıştı. Microsoft’un bu hamleyi ne zaman tamamlayacağı şimdilik belirsizliğini korurken Microsoft’un rakipleri ellerini çabuk tutuyor. Google’ın Stadia servisini iOS’a getirmek için çalıştığı şu günlerde Nvidia GeForce Not servisi, iOS’e getirdi. 

iOS tarafında şimdilik bir uygulama yerine Safari internet tarayıcısı üzerinden sunulan bu hizmet ile birlikte GeForce Now servisi üzerinde yer alan tüm oyunlar internet üzerinden oynanabiliyor. 

Nvidia tarafından yapılan açıklamaya göre iOS 14.2 ya da iPadOS 14.2 sürümüne sahip bir iOS cihazında GeForce Now hizmetleri çalıştırılabiliyor. Oyunlar ayrıca üçüncü parti bir oyunda kumandası ile de kontrol edilebiliyor. 

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.