Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Google Stadia İçin Android TV’lerde 4K HDR Desteği

Android TV için Google Stadia 4K HDR görüntü desteği geldi.

Google’ın bulut tabanlı oyun akış servisi Google Stadia yeni özellikler kazanmaya devam ediyor. Google Stadia gelen yeni güncelleme ile birlikte konsollara rakip oldu.

google stadia icin android tvlerde 4k hdr destegi 2

Google Stadia servisinin web üzerinden 4K oyun desteği uzun süredir bulunuyordu. Teknoloji devi Google bir sonraki hamleleri için ilk adımı attı. Yeni nesil oyun konsolu için yayınlanacak olan yeni güncelleme ile birlikte Google Stadia, şimdilik Android TV’ler üzerinde 4K HDR desteğine sahip olacak. Özelliğin kısa süre içerisinde kullanıma sunulması beklenirken, Google’ın bu özelliği diğer televizyonlara getirip getirmeyeceği ise şimdilik bilinmiyor. 

Google Stadia’ya gelecek yeni özellik sadece Android TV’ler için 4K HDR özelliğinden ibaret olmayacak. Yeni güncelleme ile ayrıca dahili mesajlaşma özelliği de Google Stadia servisine gelecek. Yeni özellikle birlikte oyuncular oyun oynamadan önce mesajlaşabilecek ya da oyunlarda arkadaş edinebilecek. 

Xbox Live ve PSN’de olduğu gibi ekran görüntüleri ya da başarımlar tablosunun da kısa süre içerisinde Google Stadia servisine ekleneceğini müjdeleyen Google, oyuncuları heyecanlandıracak pek çok yeni özelliğin eklenmeye devam edeceğini belirtti. 

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.