Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Google Podcasts 2024’te Kapatılacak

Google, özel podcast uygulaması Google Podcasts'i kapatacağını zaten duyurmuştu. Bugün ise net tarih belli oldu.

Google, özel podcast uygulaması Google Podcasts‘i kapatacağını duyurdu. Bugün ise uygulamanın kapatılacağı kesin tarihi öğrendik. Bu hamle, podcast’lerin 2022’de YouTube’a dahil edilmesinin ardından Google’ın ses tekliflerini tek çatı altında toplama isteği sebebiyle atıldı. Uygulama, 2024 yılının Nisan ayı içerisinde kapatılacak.

Google, kullanıcılara geçiş konusunda yardımcı olmak için yeni bir taşıma aracı tanıttı. Bu araç, kullanıcıların mevcut podcast aboneliklerini Google Podcasts’ten YouTube Music’e kolayca aktarmalarına olanak tanıyacak. Geçiş aracı şu anda yalnızca ABD’deki kullanıcılar tarafından kullanılabiliyor ancak yakın zamanda tüm dünya için kullanıma sunulacak.

Google Podcasts Yakında Kapatılacak

Google Podcasts 2024'te Kapatılacak

Google, yeni geçiş aracının önümüzdeki haftalarda ekranın üst kısmındaki bir banner aracılığıyla erişilebilen Google Podcasts uygulamasında görüneceğini belirtti. Ayrıca geçiş işlemiyle ilgili adım adım talimatlar Google’ın destek web sitesinde açıklanacak. Podcasts uygulamasının kendisi Nisan ayında kapatılacak olsa da, hem taşıma hem de abonelik dışa aktarımı Temmuz 2024’e kadar mümkün olacak.

Aboneliklerinizi Ağustos 2024’e kadar podcasts.google.com/settings adresinden OPML dosyası olarak dışa da aktarabilirsiniz. Bu dosya ile dinlediğiniz tüm podcastlerinizi dilediğiniz podcast uygulamasına taşıyabileceksiniz. Uygulamanın kapatılmasıyla ilgili dikkat edilmesi gereken tarihleri de aşağıya bırakıyoruz ki bir mağduriyet yaşamayın:

  • Mart 2024: Uygulamadaki podcast’leri dinlemek için son tarih.
  • Nisan 2024: Uygulama resmi olarak kapanacak.
  • Temmuz 2024: Aboneliklerin taşınması veya dışa aktarılması için son tarih.
  • Ağustos 2024: Aboneliklerin OPML dosyası olarak dışa aktarılması için son tarih.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.