Google Pixel Halen Daha iPhone’un Gerisinde

Google'ın iPhone'a rakip olarak çıkardığı Pixel telefonlarının satışı artıyor olsa da, hala daha pazarda küçük bir yer işgal ediyor.

Son dönemde “Android vs iOS” tartışmaları yerini “Pixel vs iPhone“a bırakmış durumda. Ancak satış rakamlarına bakarsak Google’ın Pixel telefonunun Apple’ın iPhone’uyla boy ölçüşebilmesi için daha çok çalışması gerektiği görülüyor.

Pixel 2 ve Pixel 2 XL modellerini geçtiğimiz yıl tanıtan Google’ın satış rakamları IDC isimli analiz şirketi tarafından değerlendirildi. Şirket analistlerinden Fransisco Jeronimo‘nun yaptığı açıklamada Google’ın 2017 yılında toplam 3.9 milyon adet Pixel telefon sattığı bilgisi verildi. Bu rakama hem Pixel, hem de Pixel 2 modellerinin satışları dahil.

Apple ile Google arasındaki fark devasa

İlk olarak 2016’nın Ekim’inde piyasaya çıkan Pixel’in satışlarında senelik yüzde 100’den fazla artış söz konusu. Ancak toplama bakıldığı zaman Google, toplam 1.5 milyar adet telefondan oluşan devasa sektörde hala daha çok küçük bir yeri işgal edebiliyor. Son satış rakamlarında Apple’ın 2018’in ilk çeyreğinde her gün neredeyse 850 bin adet iPhone sattığı gerçeğini göz önünde bulundurursak, Google’ın Apple’a yetişmesi pek de kolay gözükmüyor.

Günlük 850 bin adet iPhone satışından yola çıkarak Apple’ın sadece bir haftalık süre zarfında Google’ın 2017’de sattığı tüm Pixel modeli kadar telefon sattığı sonucuna varabiliriz. Bu kesinlikle devasa bir rakam!

HTC+Google, Apple’ı döver mi?

Kaliteli donanımı ve parça bileşenlerinin yanı sıra en son çıkan Android güncellemelerini alması planlanan Pixel telefonlar, HTC ile yapılan işbirliğinden sonra yeni modellerle Apple’ı biraz daha köşeye sıkıştırmayı başarabilir.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>