Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Google One VPN Nihayet Windows ve Mac’e Geldi

Google One dahilindeki VPN hizmeti artık yalnızca akıllı telefonlarımız ile sınırlı değil. Artık One VPN'i Mac ve Windows bilgisayarlarınızda kullanabilirsiniz.

Google One VPN ağını kullanmak için artık telefonunuza gerek yok. Google, Mac ve Windows sistemleri için One VPN uygulamalarını yayınladı. Mobilde olduğu gibi, VPN internet trafiğinizi şifreleyecek ve özel olarak maskeleyecek.

Bazı VPN’lerde olduğu gibi, Google One VPN’i diğer bölgelerden gelen içeriğe erişmek için kullanamayacaksınız ancak IP adresinizi ifşa etme (izleme için potansiyel olarak yararlı) veya genel bir erişim noktası kullanma konusunda endişeleriniz varsa yardımcı olacak.

Google One VPN Artık Bilgisayarlara Geldi

Google One VPN

VPN, erişimi en fazla beş kişiyle paylaşabilmenize rağmen, ayda en az 28.99 TL ücret gerektiren 2 TB Google One planı gerektirecek. Masaüstü desteği, ABD, Kanada, Meksika, Birleşik Krallık ve Avrupa’nın çoğu dahil olmak üzere hizmetin sunulduğu 22 ülkenin tamamında mevcut. En azından macOS Big Sur veya Windows 10’a ihtiyacınız olacak.

Ayrıca, Mac uygulaması hem x86 hem de ARM kullanıcıları için çalışırken, Windows uygulaması 32 bit veya ARM tabanlı sistemleri desteklemeyecek. ARM destekli Surface Pro’nuz ile Google One VPN kullanmayı umuyorsanız, başka bir yere bakmanız gerekecek.

Daha önce olduğu gibi, Google’ın VPN’ini denetleyen bağımsız organları mevcut. Şeffaflığı sağlamak için uygulama kitaplıklarının kaynak kodunu da paylaşır. Masaüstü uygulamalarının denetimi “önümüzdeki haftalarda” kamuoyuna açıklanacak.

Birçok VPN sağlayıcısı uzun süredir birden fazla platformu desteklediğinde, masaüstü uygulamaları tartışmalı bir şekilde her zaman gecikti. Bu, ihtiyaçlarınıza bağlı olarak mutlaka en iyi seçenek değil ancak Google gibi bir firmaya kendinizi emanet etmek istiyorsanız, bir değerlendirebilirsiniz.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.