Google Fotoğraflar Artık Anılarınızı Otomatik Düzenleyecek

Google, Fotoğraflar uygulamasını geliştiren yeni özelliklerini tanıttı.

Google bugün, Android kullanıcılarına sunulan bir dizi yeni özelliği duyurdu. Şirket, Google Fotoğraflar‘daki Anılar özelliğini geliştirdi. Uygulama, etkinliklerden fotoğrafları ve videoları otomatik olarak seçebilecek. Google’ın fotoğraf depolama uygulaması geçtiğimiz aylarda ücretli olmuştu.

Yeni etkinlik anıları özelliği, Google Fotoğraflar‘daki Anılar özelliğinde yakın zamanda yayınlanan çerçeve stillerine katıldı. Google, bu özelliğin Yılbaşı ve Cadılar Bayramı gibi tatillerden veya doğum günleri ve mezuniyetler gibi önemli olaylardan bir dizi telefon ve videoyu otomatik olarak seçebileceğini ve bunları uygulamadaki Anılar bölümünde görüntüleyebileceğini açıkladı.

Google Fotoğraflar Çok Daha Yetenekli

Google Fotoğraflar

Yeni özellik ayrıca kullanıcılara bu küratörlüğünde olay anılarını yeniden adlandırma, kişiselleştirme, düzeltme veya kaldırma yeteneği de verdi. Şu anda, uygulamanın bu küratörlü Anıları ana ekranınızdaki bir widget’ta sergilemenize izin verip vermeyeceği net değil ancak, özellik kullanıcılara sunulmaya başladığında bunu anlayacağız.

Daha önce de belirtildiği gibi şirket, Google Fotoğraflar için kullanıcıların ailelerinin veya evcil hayvanlarının resimlerini ana ekrana eklemelerine olanak tanıyan yeni bir widget’ı da duyurdu. Widget, önümüzdeki hafta kullanıcılara sunulmaya başlayacak.

Ayrıca Google, Asistan Family Bell özelliğini mobil cihazlara da getirdi, yeni Android Auto özelliklerini yayınladı ve bir süredir kullanmadığınız uygulamalar için çalışma zamanı izinlerini otomatik olarak kapatan yeni bir güvenlik özelliğini kullanıma sundu. Siz bu yeni özelliklerden memnun musunuz? Fikirlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşmayı unutmayın!

Avatar of Mert Doğan
Ege Üniversitesi Reklamcılık bölümünde okuyan ve oyun sektörüne yıllardan beri yoğun ilgi duyan Mert, 1 yıldır Turkmmo'da içerik üretiyor.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol