Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Google Chrome Android Sürümüne ‘Çoklu Görev’ İşlevi Geldi

Google Chrome Android sürümüne evden çalışanları sevindirecek çok önemli bir özellik geldi.

Google Chrome Android sürümünün kullanıcıları, yakında “Durum Değiştirici” adlı değerli bir tarayıcı yükseltmesi alacak. Bu özellik, kullanıcıların aynı anda birden çok Chrome penceresini açmasına olanak tanıyacak Yeni özellik, artık “iş” ve “ev” gibi farklı görevler veya araştırma yaparken çapraz referans için farklı pencereler kullanabilen kullanıcılar için önemli bir kolaylık sağlayacak.

Bu özelliğin en önemli avantajlarından biri, kullanıcıların Chrome‘un iki sürümünü aynı anda çalıştırmasına ve bölünmüş ekran aracılığıyla veya bir örneği diğerinin üzerine yerleştirerek her iki sürümle aynı anda etkileşimde bulunmasına olanak sağlaması olacak. Örneğin, kullanıcılar bir makale okurken sekmeler arasında geçiş yapmadan bir YouTube videosu izleyebilecek.

Google Chrome Android Sürümüne Büyük Yenilik

Google Chrome Android Sürümüne 'Çoklu Görev' İşlevi Geldi

Bu özellik, iPad için Safari’deki “yeni pencere aç” düğmesine benzer bir şekilde çalışacak ve özellikle yeni Anroid tabletlerine nimet olacak ancak, bölünmüş ekranın bazı telefonlarda biraz boyut sıkıntısı yaşayabileceğinin altını çizelim. Öyle bile olsa, bu özellik devrim niteliğinde olmasa da mobil ve masaüstü cihazlarda Chrome’a eklenen kullanışlı bir özellik.

Google Chrome’un yenilenen bölünmüş ekran özelliği, sabitlenmiş sekmeler ve 2022’nin sonlarında eklenen ikincil arama penceresi gibi yakın zamanda zaman kazandıran diğer özelliklerin ardından geldi. Durum Değiştirici, Chrome’da üç noktalı menüye dokunularak ve “Windows’u Yönet” seçerek bulabilirsiniz. Google henüz özelliği resmi olarak tanıtmadı.

Bir pazar lideri olarak bile, Google’ın şöhretine güvenmediğini ve Chrome’a mobil ve masaüstünde sabitlenmiş sekmeler ve 2022’nin sonlarında eklenen ikincil arama penceresi gibi zaman kazandıran yeni özellikler eklemediğini görmek güzel.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

1 Yorum

  1. Anonim

    Beta sürümünde kalmak güzel

    0
    0
    Cevap

Yorum Yaz

Email adresiniz yayınlanmayacak.

Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.