God of War PC Sürümü Steam’de Göründü! İşte Çıkış Tarihi

En sevilen PlayStation özel oyunlarından God of War, nihayet PC'ye geliyor. Bugün itibarıyla ön siparişe açılan oyun, 14 Ocak 2022 tarihinde çıkış yapacak.

Yıllardır beklenen God of War PC sürümünün yolda olduğunu daha önce sizlerle paylaşmıştık. Yakın zaman önce GeForce Now veri tabanında keşfedilen oyun, bugün itibarıyla gün yüzüne çıktı. God of War Steam sayfası, ikonik oyunun PC sürümüne dair detayları gözler önüne seriyor.

God of War PC versiyonu, 4K desteği, sınırlı olmayan FPS, NVIDIA DLSS ve Reflex desteği, değiştirilebilir kontroller ve ultra geniş ekran desteği gibi iştah kabartıcı özelliklerle geliyor. Santa Monica Studio tarafından geliştirilen RPG oyunu, tamamen Türkçe olarak piyasaya sürülecek.

God of War PC Fiyatı Ne Kadar?

God of War PC

Gelelim en merak edilen konuya, yani fiyata. God of War’u PC’de oynama hayalleri resmen gerçek oldu. Peki, bu deneyim için ne kadarlık bir meblağı gözden çıkarmanız gerekiyor? Bu noktada canınız biraz sıkılabilir. Zira God of War PC Steam’de 329,00 TL‘den ön siparişe açıldı. Avrupa’da ise bu rakam sadece 50 euro. Birim fiyatı olarak bakılınca arada gerçekten büyük bir fark var. Yerel fiyatlandırma yapmayı tercih etmeyen Sony, yine Türk oyuncuların gözünün yaşına bakmadı.

God of War, ilk olarak 2018’de PlayStation 4’te piyasaya sürülmüştü. Yani üç senelik bir oyundan bahsediyoruz. Sony, Microsoft’un Forza Horizon 4’ü Steam‘e getirirken yaptığı gibi bir fiyatlandırma yapabilirdi, ancak kendi mağazasında dahi bu adımı atmayan bir firmadan bahsediyoruz. Dolayısıyla bu beklentiye girmek zaten anlamsız olurdu.

God of War PC Çıkış Tarihi

God of War’u PC’de oynayabileceğimiz tarih, 14 Ocak 2022 olarak açıklandı. Dilerseniz, bu adresten oyunu ön sipariş verebilirsiniz. Peki, God of War sistem gereksinimleri neler? God of War PC kaç GB? Oyunun Windows 10 64-bit işletim sitemi istemesi dışında hangi donanımları şart koştuğunu henüz bilmiyoruz. Depolamaya gelirsek; God of War’u bilgisayarınıza yüklemek için 80GB‘lık bir boş disk alanına ihtiyacınız olacak.

1993 yılında Ankara’da doğdu. Ege Üniversitesi Gazetecilik bölümünden 2017 yılında mezun oldu. Aynı yıl, Tamindir'de içerik editörlüğü yapmaya başladı. Burada geçirdiği 2 yılın ardından Webtekno’da 1 yıl editörlük yaptı. Şimdi yoluna Turkmmo'da devam ediyor.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol