Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Amazon God of War Dizisi İçin Çalışmalara Başladı

PlayStation'ın oyunu, aksiyon-macera serisi God of War televizyona geliyor. Kaynaklar, Amazon Prime Video'nun son derece popüler olan, antik mitoloji temalı oyuna dayanan bir aksiyon dizisi için görüşmeler yaptığını söyledi.

Deadline haberine göre Amazon, God of War için bir dizi çekecek. Haber kaynağı, konuya yakın kaynakların onlara Amazon’un şu anda gösteri için pazarlık ettiğini söylediğini bildirdi. Öğrenilenlere göre, Amazon’un hit bilim kurgu dizisi The Expanse ve The Wheel of Time’ın yapımcıları seriyi, PlayStation Productions ile birlikte yönetecek. Hem Sony hem de Amazon Studios temsilcileri, bu haber ile ilgili henüz bir açıklamada bulunmadı.

Toplam yedi oyundan oluşan God of War serisi ilk kez 2005 yılında Playstation 2 için çıkış yapmıştı. Temel hikayesinde, Yunan Savaş Tanrısı Ares‘in tüm sevdiklerini elinden alması üzerine Spartalı savaşçı Kratos‘un intikam mücadelesini anlatan uzun bir yolculuk anlatılıyor. Acımasız bir savaş tanrısına dönüşen Kratos, kaderini değiştirmek için kendisini sürekli bir fırsat ararken buluyor.

God of War İçin Sekizinci Oyun Hazırlık Aşamasında

God of War

Santa Monica Studio, çeşitli PlayStation konsollarındaki türlü oyunlarının ardından PlayStation 4‘te çıkardığı 2018 oyunuyla seriye yeni bir soluk getirdi. Hikayede Kratos, ona babalık şansı veren oğlu Atreus ile İskandinav vahşi doğalarına gidiyor. Oyun, Yılın Oyunu da dahil olmak üzer bir dizi onur ödülü de aldı. Sekizinci God of War oyunu God of War: Ragnorok, PlayStation 4 ve PlayStation 5 için çıkış yapmaya hazırlanıyor.

Dizinin, neleri kapsayacağı veya orijinal Yunan mitolojisi serisine mi yoksa mevcut İskandinav temalı oyunlara mı dayandığı konusunda hiçbir bilgi yok. Ayrıca Amazon, şu anda bir Fallout şovu geliştiriyor bundan dolayı bu, Prime Video için ilk olmayacak.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.