Getir Weezy Şirketini Satın Aldı

Online sipariş platformu Getir büyümeye devam ediyor. Şirket yeni bir satın alım ile gündemde.

Temmuz 2015’te kurulan ve ilk olarak İstanbul’un bazı bölgelerinde hizmet vermeye başlayan online sipariş platformu Getir sonraki süreçte farklı yerlerde de getirmeye başlamıştı.

Özellikle pandemi dönemi ile birlikte kullanımı çok daha fazla artan Getir, 2020 sonu itibariyle yurt dışına da açılmıştı. Büyümeye devam eden Getir Weezy şirketini satın aldığını duyurdu.

Getir Weezy

Getir Weezy Satın Alımını Duyurdu

Getir tarafından yapılan açıklamada, Getir’in İngiltere’deki rakibi olan Weezy’nin satın alındığı açıklandı.

Getir şu anda pek çok Avrupa ülkesinde ve Amerika Birleşik Devletleri’nde faaliyet gösteriyor. Şirket yurt dışında ise Londra’ya odaklanıyor. İngiltere’nin başkenti Londra’da yoğun bir tanıtım kampanyası yürüten Getir Weezy satın alımını da bu doğrultuda gerçekleştirdi. İngiltere’nin önemli hızlı teslimat servislerinden birisi olan Weezy artık Getir çatısı altında.

getir weezy sirketini satin aldi 2

Getir şirketi bu yıl arka arkaya üç finansman turu gerçekleştirmiş ve buradan 1 milyar dolarlık yatırım almıştı. Getir bu yatırımlarla birlikte değerlemesini 7.5 milyar doların üzerine çıkartmayı başarmıştı.

Getir Dünyaya Açılmaya Devam Ediyor

2020 sonunda İngiltere ve Hollanda’da hizmet vermeye başlayan 2021 yılı içinde Almanya, Fransa ve İtalya’da hizmet vermeye başlamıştı. Avrupa’da elde ettiği başarı sonrasında Getir, İspanya’nın en büyük teslimat şirketlerinden birisi olan BLOK’u satın almış ve Barselona ve Madrid şehirlerinde de kendi ismiyle hizmet vermeye başlamıştı. Son olarak Getir Chicago’da hizmet vermeye başladığını açıklamıştı.

Teknoloji ve oyun delisi nostaljik bir ruhun fütüristik meraklarını sizlerle paylaşıyorum.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol