Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Gerçek Hayatta Squid Game Yarışması Düzenlendi! (Para Ödüllü)

YouTube içerik üreticisi Mr. Beast, Squid Game'in kendi versiyonunu, son derece başarılı olan Netflix dizisinin temasını kullanarak gerçek hayata taşıdı.

Mr. Beast‘in YouTube videosunda gerçek hayattaki Squid Game turnuvasını mutlaka izleyin. Netflix, borç içindeki sıradan Güney Korelileri ölümcül bir savaşta karşı karşıya getiren gizemli bir turnuvanın bu yılki distopik bilimkurgu hikayesiyle tüm zamanların en büyük ve popüler yapımlarından bir tanesine imza attı.

Squid Game gerçekten de, hayatta kalma söz konusu olduğunda kuralları çözmenin sadece bir başlangıç olduğu, umutsuzca zalim bir toplumsal mikro kozmosu betimlemesi nedeniyle uluslararası izleyicilerin ilgisini çekti.

Gösterinin acımasız ironi anlayışına ek olarak, Squid Game dünyasında yeni ve korkunç hale gelen Red Light, Green Light, Tug-of-War ve diğerleri gibi görünüşte masum çocuk oyunlarını bir ölüm kalım oyununa dönüştürmüştü.

Hatta geçtiğimiz günlerde dizinin yaratıcısı Hwang Dong-hyuk, Squid Game 2. sezonu duyurdu.

Squid Game

Squid Game’in Ödülü 456 Bin Dolar Oldu!

Dizinin 1. sezonu gerçekten o kadar popüler oldu ki, çılgın gösteriler yaparak ve bir sürü para vererek tam bir içerik imparatorluğu kuran ünlü içerik üreticisi Mr. Beast’in bile dikkatini çekti. Açıkçası Mr. Beast, orijinal gösterideki birçok zorluğu içeren kendi Squid Game versiyonunu kurma dürtüsüne karşı koyamadı, tabii ki gerçek ölüm ve kargaşa olmadan.

Ünlü içerik üreticisinin, dizide oynanan hayatta kalma oyunları ile aynı ölüm kalım etkilerine sahip olmasa da, parasal ödüller çok gerçekten verildi.

Tam olarak 456 kişi içerik üreticisinin Squid Game mücadelesine katıldı ve sadece bir kişi sonuna kadar geldi; Bunun karşılığında 456 bin dolar ödül kazandı.

İlk göze çarpan şey ise içerik üreticisi ve ekibinin, kostümlere ve setlere kadar dizinin görünümünü yeniden yaratmak için harcadıkları inanılmaz çaba oldu.

Elbette kimse ölmese de içerik üreticisi, dizideki oyunların kurallarına çok yakın davrandı ve sadece gösteriyi tam olarak yeniden yaratmanın imkansız olduğu durumlarda diziden saptı. Örneğin Mr. Beast, tüm yarışmacıların sayılarını azaltmak yerine oyundan ziyade başka yöntemler de kullandı. Ayrıca son oyun ise tamamen değiştirildi.

Hepsi bir arada, Squid Game’in gerçek geriliminin ne kadarının çok daha iyi huylu ve zararsız bir yinelemeye çeviriden sağ çıkmayı başardığı etkileyici. Nihayetinde, Mr. Beast’in oyunu, nihayetinde dünyanın çok karanlık bir vizyonunu sunan Netflix dizisine kıyasla çok daha rahat ve eğlenceli.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.