GeForce Now M1 İşlemcilerde 1600p Desteği Sunuyor

Teknoloji devi Nvidia’nın bulut temelli oyun akış servisi olan GeForce Now gelişmeye devam ediyor. Yapılan son açıklama GeForce Now servisini M1 işlemcili Apple ürünlerini kullanan kullanıcıları sevindirecek.

Son dönemde donanım fiyatlarının artmasıyla birlikte tüketicilerin oyunlara erişimi düşmüştü. Üreticiler de buna çözüm olarak bulut kendi bulut temelli oyun akış servislerini duyurmaya başlamıştı.

Google Stadia ile başlayan dönemde Nvidia’nın GeForce Now servisini duyurmasıyla devam etti ve son olarak Microsoft’un Xbox Cloud Gaming servisi ile kullanıcılara farklı alternatifler sunuldu. Bulut temelli oyun akış platformları arasında en yüksek kullanıcıya sahip olan servis Nvidia’nın GeForce Now servisi gelişmeye devam ediyor. Nvidia GeForce Now M1 işlemcilerde artık 1600p desteği sunmaya başladı.

GeForce Now M1 İşlemcilerde Daha Yüksek Çözünürlük Desteği Sunuyor

GeForce Now M1 İşlemcilerde

Nvidia’nın bulut temelli oyun akış servisi GeForce Now ülkemizde Turkcell ortaklığı ile Nvidia GeForce Now by Game+ ismiyle kullanıma sunulmuştu. Servise kısa bir süre önce zam yapılmış ve yeni fiyatlar ülkemizde kullanıcıları üzmüştü. GeForce Now servisi ülkemizde yapılan zamlar nedeniyle son dönemde eleştiriliyor olsa da, servis gelişmeye devam ediyor.

Nvidia tarafından yapılan açıklamaya göre GeForce Now M1 işlemcilerde 1600p video akış seçeneği sunuyor. M1 işlemciye sahip olan 13 inç MacBook Air ve MacBook Pro modelleri 2560 x 1600 çözünürlüğüne sahip olduğu için GeForce Now oyunlar eskiye göre M1 işlemcili Mac modellerinde çok daha keskin ve net görüntülerle oynanabilecek. Son olarak bu desteği Türkiye kullanıcılarına şimdilik sunulmadığını ve ilerleyen günlerde sunulabileceğini belirtelim.

Avatar of Burak KÖSE
Teknoloji ve oyun delisi nostaljik bir ruhun fütüristik meraklarını sizlerle paylaşıyorum.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol