Garry’s Mod 20 Milyon Satışa Ulaştı

Konusu veya hedefi olmayan bir fizik tabanlı oyun için mükemmel bir rakam.

Adından anlaşıldığı üzere Garry’s Mod başlangıçta kullanıcılarının bu motorun fiziğini, modellemelerini ve donanımlarını anlamaları ve bunlarla uğraşmalarını amaçlayan bir kaynak motoruydu. 2006’da Steam tarafından yayınlandıktan 15 yıl sonra 20 Milyon satışı geçti.

Garry’s Mod Hedefi Olmayan Bir Oyun

Oyuncular güzel çılgınlıklar ve parlak haritalar, modlar yaratmayı başarmış olsalar da sadece başlatıp etrafta dolaşıyorsunuz. 2019 röportajında Garry Newman’a göre oyunun rol yapma potansiyeli oyuncular için büyük çelişkilerden biri. Ancak bu oyun kendi içerisinde binlerce alt oyunu kapsayabiliyor.

Garry's Mod

Garry’s Mod 2 Gelecek mi?

Ufukta bir tür devam oyunu planlanmasına rağmen Garry’s Mod satışları düşmek yerine hızlıca artıyor gibi görünüyor. Oyun, on yıl satışından sonra 2016’da 10 milyon satış dönüm noktasına ulaşmıştı. Bu rakama 10 milyon tane daha eklemeleri sadece 5 yılını aldı. Ne yazık ki Newman satılan bir kopya için 1 dolar dahi almıyor.

Devam oyunu için çalışmalarını sürdüren Newman bir ok engel ile karşılaşıyor. Unreal Engine 4’ü kullanma planları Half Life: Alyx oyununda kullanılan grafik motoru Source 2’yi tercih etme seçeneği ile ertelenmiş bulunuyor. Ancak çalışmaların hız kesmeden devam edeceğini ve oyun içerisine farklı dinamikler katarak oyuncuların serbest alanını daha da arttırmak istediklerini belirtti.

Steam sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

1 Yorum

  1. Avatar of Adem Mutlu

    Adem Mutlu

    Oyunun yapımcısı Harry Newman değil Garry Newman.

    Yanıtla

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol