Oyun Zevkinizi İkiye Katlayacak En İyi Gaming Klavyeler

En iyi oyun klavyeleri haberimizde.

Gaming klavye günümüzde oldukça aranan bir bilgisayar aksesuarı. En iyi oyun deneyimi için sadece en iyi bilgisayara sahip olmak değil, en iyi oyun klavyelerinden birisiyle oynamak önemli bir avantaj sağlıyor. Oyun için en iyi PC parçalarına sahip olmak yalnızca en iyi bilgisayar oyunlarını oynama şeklinizi geliştirmekle kalmaz, düşmanlarınızı yenmek için ihtiyaç duyduğunuz tepki, rahatlık ve isabeti da arttırır.

Bir PC oyuncusunun ihtiyaçlarına göre özel olarak tasarlanmış en iyi oyun klavyeleri, gelişmiş yapı kalitesi, çeşitli mekanik anahtarlar, ergonomik tasarımlar, gölgelenme önleme rollover’ın yanı sıra yazılım tabanlı özellikler sunar. Bu sayede oyun deneyiminiz üst düzeye çıkar.

İster en yeni ve en iyi oyunları oynuyor olun, ister en iyi ücretsiz oyunları oynuyor olun, iyi bir oyun klavyesi sizin en büyük yardımcınız olacaktır. Bu haberimizde sizler için en iyi oyun klavyelerini listeledik.

corsair

Corsair K100 RGB Optical

Biraz para harcayıp klavyenizi en iyisine yükseltmek istediğinizde, Corsair K100 RGB’den daha kaliteli bir seçenek bulmak zordur. Yine de uyaralım; bu büyük bir klavyedir: rahatça kullanmadan önce biraz masa temizliği gerektirir. Özelliklere gelecek olursak, özel medya kontrolleri ve USB geçişi, metal ses çarkı, RGB aydınlatma. RGB çoğu gaming klavye de olsa da bu klavyenin üzerinde çok cool bir görüntü veriyor.

Testler sırasında mükemmel tuş tepkileri, çoğu el boyutu için iyi bir tuş dağılımı, her basışta tatmin edici bir dokunsal tıklama ve bastırmadığınız zamanlarda parmaklarınızı dinlendirmenize yardımcı olacak harika çukurlu tuşlar kaydedildi. Bu yüzden bugünlerde alabileceğiniz en iyi gaming klavye bu olabilir.

Avantajları
Duyarlı Optik Switchler
Benzersiz ve güçlü RGB
Çok kaliteli yapı ve malzeme

Eksileri
Düzenlemek için gereksiz fazla yazılıma sahip

razer cynosa

Razer Cynosa Chroma

Mekanik anahtarları klavyeler bile size uymuyorsa Razer Cynosa tam size göre. Klavyenin yumuşak kucaklamasını tercih eden insanlar olduğunu biliyoruz ve Razer bu ürünle birlikte size bir fiyat-performans canavarı sunuyor.

Cynosa, şimdiye kadar mekanik olmayan oyun klavyeleri arasında en iyi hissi veren ürün olarak büyük beğeni topladı ve bunun yanında diğer üst düzey klavyelerden daha ucuz bir fiyata satılıyor. Yazılımsal olarak bazı oyun kartlarının desteklediği özelliklerden mahrum olsa da özel bir bilek desteği veya medya kontrolleri gibi şeyler, Razer’in tuş başına programlanabilen veya bölgelere göre uygulanabilen kapsamlı RGB aydınlatmasına sahip.

Hoş görünümlü, mekanik olmayan bir Razer deneyimi yaşamak isteyen bir gaming klavye müşterisi iseniz bu cihazı memnuniyetle kullanabilirsiniz.

Avantajları
Membran klavye olsa da tuşa basma hissi harika
Fiyat performans canavarı
Her tuş için ayrı RGB aydınlatma

Eksileri
Nasıl kullandığınıza bağlı olmakla birlikte mekanik bir klavye kadar uzun ömürlü olmayabilir.

razer huntsman

Razer Huntsman Elite

Hıza ihtiyacınız varsa, yeni optomekanik anahtarları sayesinde Huntsman Elite en iyi seçeneğiniz olacaktır. Kulağa klişe gibi geliyor ancak bu klavye, Razer’ın mekanik anahtarları optik sensörlerle birleştirmeyi başardığı anlamına geliyor. Bu durum da klavyeyi piyasanın en hızlısı kılıyor. Klasik bir bilek desteğinin yanı sıra gaming klavye olarak adlandırılsa da yazması da oldukça rahattır.
Bunun yanında bir çubuğu sallayabileceğinizden daha fazla RGB aydınlatma ile kaplıdır. Güç için iki USB kablosuna ihtiyaç duyan klavye için en büyük soru işareti ise fiyatı. Ancak böyle bir teknoloji istiyorsanız ödediğiniz her kuruşun karşılığını alacağınız kesin. Ayrıca bu klavyenin mini versiyonu da mevcut.

Avantajları
Tuşları hızlı çalıştırma
Dokunsal tuş anahtarları
Piyasadaki en hızlı klavyelerden biri

Eksileri
Çok pahalı.

alienware

Alienware Pro Gaming Keyboard AW768

Alienware’i düşündüğünüzde, akla gelen ilk kelime “ucuzluk” değildir. Ancak bu sefer Alienware Pro Oyun Klavyesi AW768 gerçekten harika bir fırsatla geliyor. Astronomik olmayan bir fiyatla mekanik tuşlar, özel makro tuşlar ve zarif estetikle donatılmış en sağlam oyun klavyelerinden birine sahip olabiliyorsunuz. Oyundaki en zengin özelliklere sahip olan gaming klavye olmasa da Alienware kalitesini ulaşılamaz fiyatlardan uzak olarak deneyimleyebilirsiniz. 2021’deki en iyi oyun klavyelerinden biri olan Alienware Pro Oyun Klavyesi AW768, gerek görüntüsü gerekse sunduğu performans ile değerlendirilebilir.

Avantajları
Cherry Mx Brown Tuşlar
Standart bir Alienware ürününe göre ucuz

Eksileri
Plastik gövde

apex pro

SteelSeries Apex Pro

Apex Pro, her tuş için ayrı ayrı çalıştırma noktasını ayarlama yeteneğiyle inanılmaz bir teknolojiye sahip. Yine de, bu çığır açan özelleştirme olmadan bile inanılmaz derecede sağlam, rekabetçi bir oyun klavyesi. Bununla birlikte, çalıştırma noktasını anahtar bazında ayarlamak, özellikle de zamanını yazarak ve oyun oynayarak geçiren herkes için inanılmaz bir nimet.

Normal bir oyun klavyesinden 8x daha hızlı yanıt, 5x daha hızlı harekete geçme ve 2x dayanıklılığa sahip olan klavye, sağ üst tarafında yer alan OLED Akıllı Ekran ile doğrudan oyunlardan ve uygulamalardan bilgi sağlar. Seri 5000 uçak sınıfı alüminyum çerçeveye sahip olan gaming klavye ayrıca çıkarılabilir yumuşak dokunuşlu magnetik bilek destekliğiyle birlikte geliyor.

Avantajları
Her tuş için ayrı çalıştırma noktası ayarlayabilme
Minimalist ve ilgi çekici tasarımla full RGB desteği
Sağlam özellik seti

Eksileri
Makro tuşları yok

corsair 2

Corsair K55 RGB

Corsair K100 kadar iddialı olmasa da ülkemizdeki kuru da göz önüne alırsak oldukça kabul edilebilir bir klavye olan K55 için fiyat performans ürünü diyebiliriz. Piyasadaki çoğu oyun klavyesiyle benzer özelliklere sahip olmasının yanı sıra bir mekanik klavyeye göre az ses çıkarması ve anti-ghosting özellikleriyle gayet teercih edilebilir duruyor.


Avantajları
Rakiplerine göre daha sessiz
Fiyat
Çok düşük gecikme

Eksileri
Yazı yazarken tuşlar ağır gelebiliyor

logitech

Logitech G613 LIGHTSPEED

Genel olarak iyi bir oyun klavyesidir. Masanızdaki kablo sayısını azaltmak istiyorsanız kablosuz tasarımı sayesinde işinizi fazlasıyla görecektir.Tescilli Logitech Romer-G dokunsal mekanik anahtarların çok kısa bir ön hareket mesafesi vardır, bu da oyun oynamak için idealdir ancak yazım hatalarına yatkınsanız yazmak için pek tercih etmemeniz gerekiyor. Gecikme süresi oldukça düşük ve Windows ve macOS için yazılım desteğine sahip. Bluetooth ya da USB desteğiyle cihazınıza bağlayıp birden fazla alanda da kullanabilirsiniz. Bununla birlikte çıkarılabilir olmayan bilek desteği klavyeyi oldukça büyük taşınması zor hale getiriyor. Ayrıca kablosuz olması sebebiyle pille çalışıyor ve RGB aydınlatmaya sahip değil.

Artıları
Kablosuz olması sebebiyle kablo dağınıklığı yok
Düşük gecikmeye sahip
Macro tuşları iyi konumlandırılmış

Eksileri
Arka aydınlatması yok
Çıkarılamaz bilek desteği cihazı çok hantal kılıyor

SteelSeries Apex 5

Apex 5 olağanüstü bir oyun klavyesidir. Bununla birlikte, hibrit anahtarların kısa bir ön hareket mesafesine ve hafif çalışma kuvvetine sahip olmasına rağmen, kablolu bir klavye için gecikme süresi oldukça yüksektir ve bu, bazı oyuncular için tat kaçırıcı olabilir. Her tuş programlanabilir, ancak özel makro tuşlarının olmaması bazı MMO oyuncuları için zorluk yaratacaktır. Bunun yanında gaming klavye mükemmel yapı kalitesine sahip ve RGB arka aydınlatması karanlıkta oyun oynamak için harika olsa da klavye sesi nedeniyle başkalarını rahatsız etmemeye dikkat edin.

Artıları
Yazı yazmak için ideal.
Yapısal olarak harika.
Yazılıp desteği çok üst düzey.

Eksileri
MMO oyuncuları için makro tuşları yok.
Kablolu bir klavyeye göre yüksek gecikmeye sahip.

klavye logitech 2

Logitech G213 Prodigy

Listedeki diğer oyun klavyelerine göre pek üst düzey olmasa da fiyatı nedeniyle tercih edilebilecek bir klavyedir. Mekanik olmaması bir oyun klavyesi için çok ideal bir durum olmasa da yine de çok kötü bir membrana sahip değil. Klavyede en beğenilen özelliklerden birisi de pek oyunla alakalı olmasa da medya yönetme tuşları diyebiliriz.

Artıları
Ergonomik
Medya yönetme tuşları harika
Programlanabilir tuşlar

Eksileri
Yapısal olarak vasat duruyor
Macro tuşları yok
Uzun yazılar yazmak için ideal değil

apex 3

SteelSeries Apex 3

Apex 3 iyi bir gaming klavye olarak dikkat çekiyor. Bununla birlikte, tuşların çalıştırılması nispeten kolay olsa da, kauçuk kubbe anahtarları uzun bir hareket öncesi mesafeye sahiptir ve klavyenin gecikme süresi oldukça yüksektir. Bu da klavyeyi biraz tepkisiz hissettirir. Herhangi bir tuşa makro ayarlayabilirsiniz, ancak MMO oyuncuları için özel makro tuşları da bu klavyede mevcut değil. Ek olarak, RGB arka ışığı bölge aydınlatmalı olduğu için bu nedenle her bir tuşu ayrı ayrı özelleştiremezsiniz.

Artıları
Yapısal olarak çok iyi
Yazılım desteği güzel
Oyun haricinde yazı yazmak için de kullanışlı.

Eksileri
Kablolu bir klavye için yüksek bir gecikmeye sahip
Tuş ışıklandırması rakiplerine göre zayıf

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol