Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

FUT Esports, VCT EMEA 2024 Ligi Gruplarına Zaferle Başladı

FUT Esports, Red Bull’un ana partnerliğinde gerçekleşen VCT EMEA 2024 Ligi grup elemelerindeki ilk maçında Team Liquids’i mağlup etmeyi başardı.

Avrupa, Ortadoğu ve Afrika bölgesinden en iyi takımların mücadele ettikleri VCT EMEA 2024 Ligi’nde grup aşamaları başladı. Red Bull’un ana partnerliğinde gerçekleşen turnuvadaki temsilcimiz FUT Esports, ilk maçından galibiyetle ayrılmayı başardı. Hollanda merkezli Team Liquids ile karşı karşıya gelen ekip, baştan sona büyük bir çekişmeye sahne olan karşılaşmanın kazananı oldu.

VCT EMEA Ligi’nde bu yıl gruplar “Alpha Grubu” ve “Omega Grubu” olarak iki gruba ayrılıyor. “Alpha Grubu” Team Liquids, Karmine Corp, BBL Esports, Fnatic ve Team Vitality’den oluşuyor. Red Bull takımı FUT Esports’un da yer aldığı “Omega Grubu”nda ise Natus Vincere, Team Heretics, Gentle Mates, KOI ve GIANTX bulunuyor.

FUT Esports, Masters Shanghai Biletini Almak İstiyor

vct emea ligi 2024 fut esports

Red Bull oyuncusu Ferit “wtcN” Karakaya lig maçları boyunca Twitch kanalından karşılaşmaları canlı yayımladığı bir izleme etkinliği gerçekleştiriyor. VCT EMEA 2024 Ligi grup elemelerinden en yüksek skoru toplayan 3 takım VCT 2024 Masters: Shanghai’de mücadele etme fırsatı yakalayacak. Yılın ikinci küresel etkinliği olan turnuva, 23 Mayıs – 9 Haziran tarihleri arasında gerçekleşecek.

Takımlar Masters Madrid’in ardından birinci aşama için tekrar uluslararası lig rekabetine dönecek. Bu liglerdeki karşılaşmalar mart sonunda başlayıp mayısın ortasına kadar sürecek. Her ligden en iyi üç takım Masters Shanghai biletini kapacak. Birinci aşamanın liderlik tablosunda ilk 12’ye yerleşen takımlar burada iki haftalık yoğun bir süreçten geçecek ve içlerinden yalnızca bir tanesi şampiyonluğa ulaşarak sezonun güncel tablodaki en iyi takımı olduğunu kanıtlayacak.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.