Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

 

FromSoftware’in Efsane İsmi Şirketten Ayrıldı

Kıdemli bir FromSoftware geliştiricisi, şirkette uzun bir süre çalıştıktan sonra ünlü Japon stüdyosundan ayrıldığını duyurdu.

FromSoftware Baş Bestecisi Yuka Kitamura, şirkette uzun bir süre çalıştıktan sonra ünlü Japon geliştiriciden ayrıldı. Kitamura, son 12 yıldır stüdyo için çalışıyordu ve stüdyonun kendi müziklerinden birini içeren ilk oyunu 2013 çıkışlı Armored Core: Verdict Day oldu. En son Armored Core oyununun OST’sini Kota Hoshino ile birlikte yazdıktan sonra Kitamura, Dark Souls bestecisi Motoi Sakuraba ile Dark Souls 2’nin müzikleri için çalıştı.

Daha sonra Bloodborne, Dark Souls 3 ve Sekiro: Shadow Die Twice‘da baş besteci olarak görev yaptı. Dark Souls bestecisi daha sonra Tsukasa Saitoh, Shoi Miyazawa, Tai Tomisawa ve Yoshimi Kudo ile birlikte Elden Ring şarkılarını yaratmak için geri döndü. Yazdığı bestelerle büyük beğeni toplayan ünlü besteci, 12 yılını geçirdiği şirketten ayrıldığını duyurdu.

FromSoftware Bestecisi İşi Bıraktı

FromSoftware'in Efsane İsmi Şirketten Ayrıldı

Kitamura’nın kendisi tarafından açıklandığı gibi, şirkette geçirdiği güzel günler artık sona erdi. Geçtiğimiz gün Twitter’da bir paylaşım ile şirketten ayrıldığını duyuran 33 yaşındaki besteci, ileriye dönük olarak serbest besteci olarak çalışmaya başlamaya karar verdiğini ekledi. Kitamura, son yılların en iyi oyun müziklerini bestelemekten büyük ölçüde tek başına sorumlu olduğundan, ayrılışı stüdyo için büyük bir kayıp oldu.

Kitamura, FromSoftware’in en son piyasaya sürülen oyununun baş bestecisi olmasa da; Malenia, Blade of Miquella da dahil olmak üzere Elden Ring’in en iyi boss müziklerinden bazılarını yazdı. Kitamura’nın şirketten ayrılışı, stüdyonun gelecekteki oyunları için orijinal oyun müzikleri bestelemeye devam etme olasılığını sona erdirmiyor. Sanatçı Twitter’da “Kendimi oyun müziğiyle ifade etmeye devam etmek istiyorum.” diye yazdı.

Kitamura’nın Souls oyunlarına yaptığı en son katkılar muhtemelen henüz duyulmadı. Yani sanatçı, Armored Core serisi için müzik yapan stüdyonun dahili grubu olan FreQuency’nin uzun süredir üyesi olduğu için Armored Core 6 için de müziklerini duymamız mümkün. Kitamura, Kota Hoshino, Tsukasa Saitoh ve Kohichi Suenaga gibi diğer FromSoftware emektarlarını da içeren grubun tek kemancısıydı.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.