Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

From Software, Elden Ring’in Tüm Haklarını Satın Aldı!

Elden Ring'in marka hakları geliştirici ekibe geçmiş durumda. Artık yeni haklarla beraber devam projelerini gün yüzüne çıkabilir.


From Software tarafından geliştirilen ve Bandai Namco tarafından yayınlanan Elden Ring için yeni bir rapor ortaya çıktı. Ortaya çıkan rapor içeriği ile beraber oyunun tüm haklarının geliştirici ekibe geçtiği bildirildi. ABD Patent ve Ticari Marka Ofisi’nin devir belgesine göre marka haklarının tümü Bandai Namco’nun elinden alındı.

Açık dünyası ve aksiyon rol yapma öğeleriyle beraber ön plana çıkmayı başaran Elden Ring, bildiğiniz üzere yaklaşık olarak 13 ay önce piyasaya sürüldü ve oyunun hakları şu anda tamamen geliştirici ekibin üzerine geçmiş durumda. Artık ilerleyen süreçte ekip bu marka üzerine yoğunlaşabilir ve yeni devam oyunlarına yelken açabilir.

Elden Ring’in Devam Projeleri Gelebilir

From Software ve Bandai Namco, Elden Ring oyununu Şubat 2022 tarihinde oyunculara sundu ve oyun ilk yılı içerisinde 20 milyon adet satış sayısı ile beraber ön plana çıktı. Geliştirici ekip oyunu kendi ana vatanı olan Japonya‘da yayınlarken yayıncı ekip Bandai Namco ise oyunu dünya çapında diğer oyunculara sundu.

Elden Ring open world

Ağustos 2022 tarihinde From Software’in sahibi Kadokawa Corporation hisselerini Sony ve Tencent‘e satmayı planladığını duyurdu. Bu hamlenin From Software’in geliştirme yeteneklerini artıracağını ve potansiyel olarak kendi oyunlarını dünya çapında yayınlamasına yardımcı olacağını bildirdi.

Öte yandan oyun için bir genişletme paketi olan Shadow of the Erdtree, oyunun 1. yıl dönümünden üç gün sonra duyuruldu. Ancak o zamandan bu yana bu DLC ile ilgili çok az ayrıntı doğrulandı. Geliştirici ekip yeni ek paket üzerinde şu anda büyük bir uğraş verdiğini açıklıyor ve şu an için herhangi bir çıkış tarihinin verilemeyeceğini de bildiriyor.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.