Free Fire

Takip Et
9.4

Mükemmel

1

Kullanıcı

Free Fire 1 Milyar İndirmeyi Aştı

Mobil battle royale oyunundan yeni rekor.

Mobil platformlar için ücretsiz bir battle royale oyunu olan Free Fire, yalnızca Google Play’de 1 milyardan fazla indirildiği açıklandı. Mobil oyunların son dönemde ne kadar popüler olduklarını biliyoruz ve bazı şirketler yatırımlarının büyük kısmını bu alana kanalize etmiş durumda. Free Fire’ın bu başarısı da geliştiricileri heyecanlandıracak gibi duruyor.

Linkedin üzerinden bir güncelleme paylaşan oyunun yapımcısı Garena, Free Fire‘ın “bu dönüm noktasına ulaşan ilk mobil battle royale oyunu” olduğunu iddia etti ve tüm kullanıcılara teşekkürlerini iletti. Görünüşe bakılırsa bu yükseliş sürecek gibi çünkü son istatistiklerde oyunun indirilme trendinin sürekli yukarıya doğru hareket ettiğini gösteriyor.

Garena Free Fire oyun satislari mayis

Free Fire, Vietnam merkezli bir stüdyo olan 111 Dots tarafından geliştirildi ve Garena tarafından yayınlandı. Eylül 2017’de iOS ve Android’de beta formunda piyasaya sürüldükten sonra kısa sürede oyuncular tarafından büyük bir ilgiyle karşılandı ve Kasım 2019 itibariyle dünya çapında 1 milyar doların üzerinde hasılat elde etti.

Elbette 1 milyar indirilme sayısı cihaz bazında değerlendiriliyor fakat ne olursa olsun dünya nüfusuyla kıyaslayınca bunun çılgın bir istatistik olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Mobil platform oyunlarına ve uygulamalarına yatırım arttıkça benzer çılgınlıkları göreceğimizi şimdiden söyleyebiliriz.

Oyun için ücretsiz özellikler elde edebileceğiniz kodlara da bu haberimizden ulaşabilirsiniz.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol