Fortnite

MMORPG
Takip Et
9.4

Mükemmel

8.1

Kullanıcı

Fortnite PUBG’yi Solladı!

Fortnite 40 milyon oyuncu sayısına ulaştı.

PUBG ve Fortnite, Battle Royale modunun günümüzdeki en iyi temsilcileri olarak karşımıza çıkıyor. Milyonlarca oyuncuya sahip olan bu iki oyun Battle Royale modu sayesinde kıyasıya rekabet içerisine giriyor.

Dün ortaya çıkan yeni bilgiler ile Fortnite’ın PUBG’yi solladığını öğrenmiş olduk. PUBG son duyurduğu istatistikler ile Xbox One platformunda 3 milyon satmayı başardığını duyurmuştu. Bilgisayar ve Xbox One platformunda 30 milyondan fazla satış yapan PUBG, en yakın rekabetçisi tarafından sollandı. Fortnite Battle Royale’in Xbox One, PlayStation 4 ve bilgisayar platformunda ücretsiz olarak yayınlanan oyun, gelen bilgiler ile 40 milyon oyuncuya ulaştıklarını duyurdu.

Aylardır PUBG’nin gerisinde kalan Fortnite Battle Royale, aldığı sayısız güncelleme ile birlikte oyuncu kitlesini arttırmaya devam etti. Özellikle oyun içi etkinlikler ile sürekli gündeme gelen başarılı oyun, geçtiğimiz aylarda düzenlenen The Game Awards ödül töreninde 30 milyon oyuncu barajını geçtiğini duyurmuştu. Battle Royale modu ile kısa sürede milyonlarca oyuncuya ulaşan Fortnite, rakibi PUBG’yi ilk kez sollamanın tadını çıkarıyor. Aylardır bütün istatistikler de öne geçen PUBG, bu sefer Fortnite’a engel olamadı. Unutmadan şunu da belirtelim: Fortnite’ın geçtiğimiz ay ki çevrim içi oyuncu sayısı 1.3 olarak duyurulmuştu. Oyunun bu ay ki çevrim içi oyuncu sayısı ise 2 milyona ulaştı.

1 Yorum

  1. İnşa etme silahlara legendry flan olması üstelik parasız olması uçurur tabi

    Yanıtla

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>