Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Forspoken Xbox Konsollarına Gelecek Mi?

İlk kez duyurulduğu tarihten bu yana heyecanla beklenen Forspoken, nihayet resmi çıkışını gerçekleştirdi. Peki, şu anda yalnızca PC ve PlayStation'da bulunan aksiyon rol yapma oyunu Xbox konsollarına da gelecek mi?

Square Enix, RPG türüne yeni bir soluk getirmesi beklenen yeni açık dünya oyunu Forspoken‘ı resmen yayınladı. Luminous Productions tarafından geliştirilen yapım, fantastik unsurlarla bezeli dünyası, kadın baş karakteri ve keşif mekanikleri dahil birçok özelliğiyle öne çıkıyor. Hikaye tabanlı bir oyun olan Forspoken Türkçe dil desteğine sahip değil ve Steam‘de 700 liraya satılıyor.

Oyunun etrafını saran tartışmaların yanı sıra Square Enix’in oyunu PlayStation ve PC‘ye özel yapma kararı, tahmin edilebileceği gibi Xbox oyuncularını hayal kırıklığına uğrattı. Fakat oyunun piyasaya sürülmesiyle birlikte Microsoft’un konsollarına ne zaman geleceği merak edilmeye başlandı. Peki, Forspoken Xbox sürümüne ne zaman kavuşacak? Ufukta böyle bir ihtimal var mı?

Forspoken Xbox İçin En Az 2 Yıl Beklemek Zorunda

forspoken xbox

Açık dünya RPG oyunu, iki yıl boyunca PC ve PS5 için münhasır olacağı için, ne yazık ki yakın zamanda Xbox konsollarına gelmeyecek. Square Enix ve Sony arasında yapılan anlaşmaya göre Forspoken, en az 24 Ocak 2025 tarihine kadar PlayStation dışında başka hiçbir konsolda kullanılabilir olmayacak. Bu aynı zamanda, oyunun ilgili tarihe kadar Xbox Game Pass‘e de eklenemeyeceği anlamına geliyor.

Bununla birlikte, Square Enix’in konuyla alakalı henüz resmi bir açıklama yapmadığını belirtmekte fayda var. Japon oyun devi, geçmişte Xbox ve Switch kataloglarına büyük oyunlarının birçoğunu dahil etti. Yukarıda da söylediğim gibi tarih şimdilik net değil, ancak Forspoken‘ın bir noktada Xbox konsollarına geleceğine kesin gözüyle bakılıyor. Ezcümle, Luminous Productions imzalı RPG’yi oynamanın yolu şu anda PS5 ve PC‘den geçiyor.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.