Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Final Fantasy 7: Crisis Core Remaster Duyuruldu

Hikayesi ve işleyişiyle oldukça beğeni toplayan Final Fantasy 7, Zack Fair'in hikayesine odaklanan yepyeni bir remaster yayınlayacak. Adı Crisis Core olarak belirlenen yeni oyun, bu kış çıkış yapacak.

Geliştirici Square Enix, Final Fantasy 7: Crisis Core’u Nintendo Switch, PlayStation 4, PlayStation 5, Windows PC, Xbox One ve Xbox Series X için piyasaya sürecek. Crisis Core Remaster’ın bu yıl kış aylarında çıkacağı biliniyor ancak kesin bir tarih söz konusu değil. Gösterişli yeni remaster’ın görüntüleri, Final Fantasy 7‘nin 25. yıl dönümü yayını sırasında görüntülendi. 25. yıl dönümü yayınında oldukça etkileyici bir fragman gösterildi.

Crisis Core, ilk olarak 2007’de PSP’de piyasaya sürüldü. Ve oyun, klasik JRPG’nin evrenini Cloud’un Soldier ve Zack Fair karakterleriyle genişletti. Square Enix, oyunu PSP’den başka hiçbir yerde yayınlamamayı tercih etti. Bu yüzden Crisis Core, dilediğiniz anda erişebildiğiniz oyunlar arasında yer almıyor.

Final Fantasy 7: Crisis Core Remaster Tamamen HD

Final Fantasy 7

Zack, orijinal Final Fantasy 7’de önemli bir arka plan karakteri olarak yer alıyordu. Oyunun geç aşamalar da gelen bazı anlatı düzenlemeleri sayesinde yeniden yapımda daha belirgin bir rol oynuyor. Yani bu durumda Remake Part 2’de oldukça önemli bir karakter haline gelmesi muhtemel görünüyor. Orijinal oyuna nazaran remaster versiyon çok sayıda iyileştirme içeriyor. Grafikler ve karakterler 3B modellerle tamamen yenilenerek HD’ye dönüştürüldü.

Diyaloglar artık tamamen sesli olarak oynanabilecek ve müzikler de değiştirilecek. Electric Power Company için çalışan genç bir 2. sınıf asker Zack; hikayesi dolayısıyla Cloud, Aerith, Tifa ve Sephiroth gibi karakterlerin kaderini işleme şekli oyuncularda kalıcı bir izlenim bırakacak.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.