Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

 

Final Fantasy 16’ya İki DLC Gelecek

Final Fantasy 16, PC'de çıkış yapacak ve oyun için ek olarak iki DLC paketi yayınlanacak.

Final Fantasy 16, PC için geliştirilme aşamasında ve oyun için planlanan iki yeni DLC mevcut. Oyun, olgun temaları, bölüm sonu boss dövüşleri, aksiyon odaklı dövüş sahneleri ve Final Fantasy’nin orta çağ köklerine dönüşü; oldukça olumlu eleştiriler aldı ve büyük beğeni topladı. Square Enix, Final Fantasy 16’nın satışlarından memnun çünkü oyun, büyük çıkışlarla dolu bir yılda en çok satan oyunlardan biri haline geldi. Her ne kadar PC versiyonu kaçınılmaz olsa da oyunun yapımcısı Naoki Yoshida, hayranların yıl sonuna kadar yaklaşan oyun hakkında daha fazla bilgi sahibi olacağını doğruladı.

PC’de MMO oynayan birçok Final Fantasy 14 oyuncusu, Naoki Yoshida’nın katılımı göz önüne alındığında, muhtemelen Final Fantasy 16’yı denemek istiyor. Son video serisinde Naoki Yoshida, hayranların Valisthea dünyasından ve karakterlerinden daha fazlasını görmek istediğini hissetti ve ekibinher iki platformda da yayınlanacağı iddia edilen en az iki DLC geliştirdiğini açıkladı.

Final Fantasy 16 DLC’leri Ücretli Olacak

Final Fantasy 16

Premium genişletmelerin hangi içeriği ele alacağı ve bağımsız mı yoksa temel oyunun bir parçası mı olacağı bilinmiyor ancak oyuncular, DLC’lerden birinde Leviathan’la yüzleşmenin yanı sıra Cid’in geçmişi hakkında daha fazla bilgi almayı umuyor. Genişletme paketlerine ek olarak Final Fantasy 16, PS5 için Clive ve arkadaşlarına yeni kıyafetler kazandıran ücretsiz DLC içeriğinin yanı sıra oyunculara silahlar için gösterişli bir sistem getirdi.

Clive, Joshua ve Jill için alternatif kıyafetler Torgal için yeni bir görünümün yanı sıra Clive’in sadık beyaz chocobo’su Ambrosia için yeni bir zırh geliyor. Oyun büyük ölçüde hatalar olmadan piyasaya sürülmesine rağmen Square Enix, oyuna performans düzeltmeleri ve yeni içeriklerle düzenli güncellemeler yayınladı. Her ne kadar PC oyuncularının Valisthea dünyasını keşfetmesi ya da hayranların oyunun hikayesinin devamını görmesi biraz zaman alsa da genel fikir birliği Final Fantasy serisinin emin ellerde olduğu yönünde görünüyor.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.