Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

 

Final Fantasy 14 Xbox’a Geliyor

Final Fantasy 14, nihayet önümüzdeki sene Xbox'a geliyor. Xbox sahipleri bu durumdan oldukça memnun görünüyor.

10 yılı geçen bir lansmanın ardından Square Enix’in oyunu Final Fantasy 14 nihayet Xbox’a geliyor. Geliştirici, oyunun 2024 baharında Xbox Series X/S için piyasaya sürüleceğini açıkladı. PS5 muadili gibi bu sürüm de Series X’te 4K görselleri ve daha hızlı yükleme süresi sağlayacak. Xbox’a özel yükseltmelerin olup olmayacağı ise henüz belli değil.

Microsoft, Final Fantasy oyunlarını kataloğuna eklemek için can atıyor. 2019’da Game Pass’e 7’den 15’e kadar birçok sürümü içeren 10 Final Fantasy oyunu eklendi. Bununla birlikte gelen 10 yapımın arasında 14 yer almıyordu. Bu yüzden Xbox oyuncuları sıklıkla bu isteklerini dile getiriyordu. Oyun, sonraki yıllarda PS4 (2014), Mac (2015) ve PS5 (2021) için bağlantı noktaları yayınladı ve 2013’te PS3 ile PC’de çıkış yaptı.

Final Fantasy 14 Yerli Şirketlere Öncelik Verdi

Final Fantasy 14

Xbox, Nintendo ve Sony’nin Japon oyun sektöründe biraz torpilli olmasına kızmış gibi görünüyor. Bu tür Japon oyun markaları Sony ve Nintendo konsollarında çıkış yaparken Xbox markasını atlıyor. Bu nedenle Xbox, duruma müdahale etmeye karar vermiş gibi görünüyor. Bu oyun, Microsoft’un kaderini birdenbire iyileştirmeyecek ancak bazı oyuncular için bir artı olacak.

Bu arada oyun için en son 6.38 güncellemesi yayınlandı. 24 saat süren bir bakıma giren Final Fantasy 14, Kuzey Amerika veri merkezlerinde gerçekleşen bazı sunucu yükseltmeleri gerçekleştirdi. Yama notlarına göre, oyundaki PvP dengesindeki bazı değişikliklerin yanı sıra baskın ganimet dağıtımındaki bir değişiklik ve bazı hatalar ele alındı.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.