Final Fantasy XIV

MMORPG
Takip Et
1

İncelenmemiş

7

Kullanıcı

Final Fantasy 14, Xbox’a Gelecek mi? Oyunun Yönetmeni Açıkladı

Naoki Yoshida, Microsoft ile görüştüklerini ve Final Fantasy 14'ün Xbox'a gelebileceğini açıkladı.

Final Fantasy 14 yönetmeni Naoki Yoshida, ünlü MMORPG oyununun Xbox’a gelme olasılığı konusunda “olumlu” olduğunu söyledi.

Easy Allies ile yaptığı bir röportajda konuşan Yoshida’ya, Final Fantasy 14’ün Microsoft’un konsoluna gelip gelmeyeceği soruldu. Herhangi bir ayrıntı paylaşamasa da, görüşmelerin devam ettiğini açıkladı.

Final Fantasy 14

Röportaj sırasında sürekli aynı şeyi söylediğini ancak görüşmelerin olumlu tonda gittiğini söyleyen yönetmen şu şekilde açıklama yaptı:

Yoshida: “Her seferinde aynı şeyi söylediğim için kendimi kötü hissediyorum, ancak hala Microsoft ile görüşme halindeyiz ve konuşmalarımızın olumlu bir tonda gittiğini hissediyorum. Bir Xbox versiyonumuz olmadığını söylemek istemiyorum, bu yüzden yakında bir duyuru yapacağım ve oyunculara bir çeşit güncelleme yapacağımı umuyorum. İnsanlar bu konu hakkında soru sormak istiyor ve paylaşmak istediğim çok şey var ama korkarım bu detayları açıklayamam, o yüzden zamanı geldiğinde açıklama yapacağım” dedi.

Yorumları, bunun her şeyden çok bir zamanlama sorunu olduğunu ortaya koyar nitelikte ve Endwalker yoldayken, Square Enix’in muhtemelen tüm bir MMO’yu yeni bir konsola taşıma fikri ile ilgileneceğini düşünmüyoruz.

Final Fantasy 14’ün Oyuncu Sayısı 24 Milyon

Yoshida ayrıca kayıtlı oyuncu sayısının 24 milyonu aşmasıyla da övündü. Bundan 6 yıl önce Final Fantasy XIV’ün yalnızca 5 milyon kayıtlı kullanıcısı olduğunu hatırlatalım. İki yıl sonra, Stormblood genişlemesi piyasaya çıktığında zaten bu sayı 10 milyona ulaştı.

Naoki Yoshida oyunun başarısıyla ilgili mutluluğunu gizlemedi ve geliştiricilerin hiçbir şekilde oyuna kaynak ayırmaktan kaçınmayacağını ve Final Fantasy XIV’e parlak bir gelecek sağlamak için çalışacağını garanti etti.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol