Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Final Fantasy 14’ün Yeni Grafik Güncellemesi Duyuruldu

Final Fantasy 14 geliştiricileri, yakın tarihli Letter from the Producer canlı yayınında, oyunun bir sonraki genişlemesiyle birlikte gelen yeni grafikleri sergiledi.

Final Fantasy 14, MMO oyunun beşinci genişleme paketi olan Endwalker‘ı geçen yılın Aralık ayında piyasaya sürdü ve oyun hiçbir yavaşlama belirtisi göstermiyor. Endwalker yalnızca bugüne kadarki en büyük sürümü olmakla kalmadı, aynı zamanda daha fazla sunucu genişletmesi yolda olan Oceania Data Center’ı da tanıttı.

Final Fantasy 14‘ün son yıllarda büyümesi, Square Enix’in bütçesini önemli ölçüde artırma kararını etkiledi ve bu kararın etkileri Endwalker’da zaten hissedilirken, genişletilmiş geliştirme kaynakları bir sonraki genişlemede meyvelerini uzun zamandır beklenen bir grafik güncellemesi ile verecek.

Final Fantasy 14: 7.0 Grafik Güncellemesi

Final Fantasy 14

En son “Yapımcıdan Mektup” canlı yayınında duyurulan 7.0 güncellemesi, beraberinde Final Fantasy 14’ün aydınlatmadan dokulara, karakter modellerine kadar eksiksiz bir grafiksel revizyonunu sunacak; Oyunun görsel doğruluğu orijinal vizyona yaklaşacak ve hatta ötesine geçirecek. Geliştiriciler, yeni karakter modellerinin görüntülerinin yanı sıra yeni grafikleri kullanarak Final Fantasy 14’ten çeşitli bölgeleri içeren test görüntülerini sergiledi.

Oyuncular sosyal medya platformlarına akın ederek sergilenen görüntüleri takdir etmek için topluluk geri bildirimi son derece olumlu oldu. Oyunun mevcut grafikleri, 2010’da çıkan bir MMO için fazlasıyla uygun olsa da, aynı zamanda oldukça eski. Oyunun ilk sürümü, yalnızca tasarım açısından değil, aynı zamanda teknik açıdan da bir başarısızlık olarak kabul edildi çünkü FF14 ile piyasaya sürülen grafikler o sırada çoğu donanım için çok güçlüydü. Bir Realm Reborn bu grafikleri geri ölçeklemek zorunda kaldı.

YouTube video

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.