FIFA 22

MMOSPORTS
Takip Et
9.8

Mükemmel

8.9

Kullanıcı

FIFA 22 PC Sürümü, Yüksek Donanıma İhtiyaç Duymayacak

FIFA 22 PC sürümü, PS5 ve Xbox Series X konsollarında görülen bazı yeni teknolojileri içermediği için nispeten düşük sistem gereksinimine sahip bilgisayarlarda da çalışabilecek.

Geçtiğimiz günlerde tanıtılan FIFA 22, çok sayıda yenilik ve iyileştirme ile birlikte geliyor. PlayStation 5 ve Xbox Series X’te yeni nesil animasyon sistemi HyperMotion Techology‘i kullanacak olan oyun, son teknoloji olan özel bir makine öğrenme algoritması üzerine inşa edildi.

Tüm bu özellikler, FIFA 22 PC sürümü konusunda bazı endişelere yol açtı. Zira çok yüksek donanıma sahip olmayan bilgisayar kullanıcıları, cihazlarının oyunu kaldırıp kaldırmayacağını merak etmeye başladı.

FIFA 22 PC Sürümü, FIFA 21’in Motorunu Kullanıyor

FIFA 22 PC sürümü

Oyuncuların yüreklerine su serpen bir açıklama yapan geliştirici EA, FIFA 22 PC versiyonunun yeni nesil konsol sürümündeki bazı önemli teknolojileri içermeyeceği için nispeten düşük sistemli bilgisayarlarda da çalışabileceğini söyledi.

FIFA 22 PC sürümü, selefi FIFA 21’in motorunu kullanacağı için güçlü PC donanımına ihtiyaç duymayacak. Yani bilgisayarınız FIFA 21’i çalıştırıyorsa, FIFA 22’yi de rahatlıkla çalıştıracaktır.

FIFA 22 PC çıkış tarihi

Eurogamer‘a verdiği röportajda konuşan EA’in yönetici yapımcısı Aaron McHardy, “Bilgisayar sürümünü hangi nesille eşleştireceğimizi düşündük ve oyuncularımızın sahip oldukları donanımları araştırdık. Oyuncuların donanımlarını araştırmamızın ardından yeni nesil sürümü minimum özelliklerde bile çalıştıramayacak çok fazla oyuncumuz olduğunu gördük” ifadelerini kullandı.

Öte yandan FIFA 22, ücretsiz yeni nesil yükseltme sunmayacak. Yani PS4 ve Xbox One sahiplerinin oyunun Ultimate Sürümünü almak için 700 TL ödemesi gerekecek. 1 Ekim’de çıkış yapacak oyunun PC ve konsol fiyatları şu şekilde:

FIFA 22 Fiyatı

Steam:

  • Standart Sürüm – 419.99 TL
  • Ultimate Sürüm – 559.99 TL

PlayStation 4 & PlayStation 5:

  • Standart Sürüm – 500 TL (PS4) / 560 TL (PS5)
  • Ultimate Sürüm – 700 TL (PS4 & PS5)

Xbox Series X & S

  • Standart Sürüm – 499.99 TL (Xbox One) / 559,99 TL (Xbox Series X/S)
  • Ultimate Sürüm – 699.99 TL (Xbox One & Xbox Series X/S)
1993 yılında Ankara’da doğdu. Ege Üniversitesi Gazetecilik bölümünden 2017 yılında mezun oldu. Aynı yıl, Tamindir'de içerik editörlüğü yapmaya başladı. Burada geçirdiği 2 yılın ardından Webtekno’da 1 yıl yazarlık ve editörlük yaptı. Şimdi yoluna Turkmmo'da devam ediyor.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol