Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

FBI, Günlerdir Aranan Kayıp Kızı Nintendo Switch Sayesinde Buldu

Federal Soruşturma Bürosu (FBI), 11 gündür aranan kayıp kız çocuğunu Nintendo Switch sayesinde buldu.

Günümüzün en popüler taşınabilir el konsollarından Nintendo Switch, ABD’nin Virginia eyaletinde çok ilginç bir olaya sahne oldu. ABC15 Arizona‘da yer alan habere göre yaşı sebebiyle kimliği açıklanmayan bir kız çocuğu, ağustos ayında Virginia’daki evindeyken kayıplara karıştı.

FBI tarafından yürütülen soruşturma sonucunda 29 yaşındaki Ethan Roberts adlı bir adamın, kızı Arizona, Tolleson’daki bir apartman dairesine götürdüğü tespit edildi. Peki, Nintendo’nun konsolu bu vahim olayın tam olarak neresinde duruyor?

Kayıp Kızın Yeri Nintendo Switch ile Tespit Edildi

Kamuoyuna yansıyan mahkeme kayıtlarına göre Roberts, çocuğun Nintendo Switch‘ini yanında getirmesine izin verdi. 15 yaşındaki kız çocuğu, daha sonra YouTube’a video izlemek ve oyun indirmek için kablosuz ağa bağlandı. O esnada çevrimiçi olduğunu gören arkadaşları hızlıca yetkililere haber verdi.

nintendo switch kayıp kız

Nintendo’nun yardımıyla Switch’in IP adresini alan FBI, kayıp vakasının bildirilmesinden 11 gün sonra Tolleson’daki daireyi tespit etti ve evet baskın düzenledi. Olay yerinde tutuklanan ve federal mahkemeye çıkarılan 29 yaşındaki Roberts, çocuk pornografisi ve cinsel faaliyetlerde bulunma niyetiyle bir çocuğu alıkoyma suçlarından 30 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Nintendo Switch sayesinde yeri tespit edilen ve başarılı bir operasyonla kurtarılan kız çocuğu, tekrardan Virginia’daki ailesinin yanına döndü.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.