Farming Simulator 19 Rehberi

Farming Simulator 19'da ne gibi yenilikler var, oyun satın almaya değer mi?

Popüler çiftlik oyunu serisinin son halkası olan Farming Simulator 19, yeniliklerle türü daha da genişletiyor ve oyunculara keyifli bir deneyim vadediyor. Oyunda bu sefer 300’den fazla araç bulunurken, aynı zamanda ekin çeşitleri de artırılmış. Peki Farming Simulator 19’a başlarken nelere dikkat etmeli?

Farming Simulator 19 Rehberi

Farming Simulator 19 Satın Almaya Değer mi?

Birçok kişi bu tip oyunlarda çelişkiye düşüyor ve önceki oyunu oynamak varken neden buna para vereyim diye düşünüyor. Peki Farming Simulator 19 gerçekten de almaya değer mi, yoksa Farming Simulator 18’e devam etmek mi daha doğru olur?

Açıkçası ben yeni oyunu ‘almaya değer’ buldum çünkü pek çok yeni özellik var. Bunları şöyle sıralayabilirim:

  • Yeni oyun motoru: Geliştirilen grafikler ve animasyonlar, tamamen yeni fizik motoru, gerçekçi araç yapıları ve yapay zeka çalışanlar bir önceki oyuna göre çok daha iyi.

  • Çok sayıda makine: Bu sürümde çok sayıda yeni makine bulunuyor ve bu sefer John Deere, AGCO, Case IH, KUHN gibi markalar da eklenmiş.

  • Daha karmaşık mekanikler ve gerçekçilik: Serideki çiftçilik mekanikleri daha da geliştirilmiş ve hiç olmadığı kadar gerçekçi bir oynanış sunuyor.

  • Yeni ekinler ve çiftlik hayvanları: Oyuna yeni bitkiler eklenirken, aynı zamanda bu sefer atları da kullanabiliyor, eğitip satabiliyorsunuz.

  • Yeni inşaat modeli: Artık önceden tanımlanmış haritalara mahkum değilsiniz. Haritada hemen hoşunuza giden bir yere yerleşebiliyor ve çiftliğinizi kurabiliyorsunuz.

Farming Simulator 19’daki Değişiklikler

Farming Simulator 19’da bir önceki oyuna kıyasla pek çok irili ufaklı değişiklik bulunuyor. Bunların ilk göze çarpanlarını şöyle sıralayabiliriz:

  • Birçok makine artık kombine edilebiliyor ve beraber kullanılıyor.

  • Periyodik olarak tarlanızda otlar çıkmaya başlıyor. Bunlaradan kurtulmak için de farklı araçlar kullanıyorsunuz. Aynı zamanda ot bitmesini ayarlardan kapamak da mümkün.

  • Artık yeni yer satın almaktan siz sorumlusunuz ve istediğiniz yere çiftliğinizi kurabiliyorsunuz.

  • Seriye atlar da eklendi ve at yetiştirip satabiliyorsunuz. Aynı zamanda bunları taşımacılıkta da kullanabiliyorsunuz.

Farming Simulator 19 Haritaları

Farming Simulator 19’un temel sürümünde oyuncular başlangıç yeri olarak iki haritayı kullanabiliyor:

Ravenport – Bu harita iklimiyle ABD’yi temsil ediyor ve yine buraya uygun bir doğaya sahip.

Felsbrunn – Bu harita da Almanya’yı temsil ediyor ve bolca dağlık arazi yer alıyor. Felsbrunn’da işler biraz daha zorlaşıyor.

Farming Simulator 19 Multiplayer Oynama

Farming Simulator 19’da multiplayer modu da yer alıyor. Sunucu üzerinde 16 kişiye kadar birlikte giriş yapabiliyorsunuz. Kendi sunucunuzu kurabileceğiniz gibi, var olan bir tanesine de katılabilirsiniz.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol