Fallout Worlds ile Fallout 76’ya Özel Sunucular Eklenecek

Fallout 76, çok yakında özel sunucuları destekleyecek. Fallout Worlds, oyuncuların koşulları ve üzerlerindeki kuralları özgürce özelleştirmelerini sağlayacak.

Fallout 76 yakında oyuncuların çok beklediği başka bir özelliği alacak. Fallout Worlds olarak adlandırılan özel sunuculardan bahsediyoruz. Ev sahibinin oyunu yöneten kuralları değiştirmesini sağlayacak. Bethesda, iki varyantta görüneceklerini açıkladı. Birincisi, geliştiriciler tarafından yönetilen Public Worlds. İkincisi, oyuncuların oyun ayarlarını kendilerinin değiştirmelerini sağlayacak Custom World olacak.

Bu tür sunucular, birçok faktörün manipülasyonu yoluyla oyunda radikal bir dönüşüme izin verecek. Oyuncular, inşaat için mevcut olan arazi sınırlarını değiştirebilecek, düşman istatistiklerini değiştirebilecek veya fizikle kurallarıyla oynayabilecek. Bu, tamamen farklı yasalarla yönetilen dünyalar yaratmamızı sağlayacak. Oyun ayrıca oyuncuların araziyi hayatta kalmak için sürekli mücadele gerektiren alanlara veya tam tersine barışçıl yerleşim genişlemesi için mükemmel olan yerlere değiştirmesine olanak tanıyacak.

Fallout Worlds

Fallout Worlds Özel Sunucuları Abonelere Özel Olacak

Ayarlarla oynamayı sevmeyen ama yine de farklı bir oyun deneyimi yaşamak isteyen oyuncular, yukarıda bahsedilen Public Worlds‘ten faydalanabilecek. Bunlar, kuralları geliştiricilerin kendileri tarafından belirlenecek olan geçici olarak kullanılabilir sunucular olacak. Arada bir bunlar, farklı ayarlar sunan yeni konfigürasyonlarla değiştirilecek. Bu sayede yeni araçların sunduğu tüm olasılıkları deneyimleyeceğiz.

Ne yazık ki Fallout Worlds konusunda oyuncuları üzecek bir durum da mevcut. Adanmış özel sunucular yalnızca Fallout 1st abonelerine sunulacak. Daha önce açıklanan Public Worlds bir istisna olacak. Yeni modu ücretsiz olarak incelemek isteyen oyuncular, geliştiriciler tarafından tasarlanan sunucuları kullanabilecek.

Yeni özellik şu anda test sunucularında kullanılabilir durumda. Oyuna her iki modun da tam teşekküllü tanıtımı için eylül ayına kadar beklememiz gerekecek. Aynı zamanda Bethesda, bunun oyuncuların Fallout 76’yı kendi ihtiyaçlarına göre özelleştirmesini sağlama sürecindeki son adım olmadığını açıkladı. Önümüzdeki haftalarda, muhtemelen oyunun nasıl yapılandırılacağı hakkında daha fazla şey öğreneceğiz.

Fallout 76‘yı Steam platformundan satın alabilir veya Game Pass üzerinden oynayabilirsiniz.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol