Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Fallout 76’da Yakın Dövüşe Nerf Geliyor

Fallout 76'da yakın dövüş mekaniklerine nerf geldi. Bir çok yakın dövüş buildi kullanan oyuncu bu güncellemeden oldukça şikayetçi.

Fallout 76, Bethesda Game Studios tarafından geliştirilen ve 2018 yılında Bethesda Softworks tarafından yayınlanan bir aksiyon rol yapma oyunu. 2102 yılında geçen oyunda, oyuncular Vault 76’da yaşayan bir kişiyi kontrol ediyor ve her bir oyuncu Vault 76’dan “Appalachia” olarak bilinen yıkık dökük açık dünyaya adım atarak kendi macerasını başlatıyor.

Fallout 76, Bethesda Game Studios’un çıkardığı ilk çok oyunculu oyun. Her ne kadar PvE seçenekleri bulunsa da PvP bu oyunda oldukça önemli bir yer kaplıyor. PvP’nin oldukça önemli yer kaplamasından dolayı oyuncular kendi karakterlerinin diğer oyunculardan daha güçlü olmasını sağlamak zorunda. Güçlünün hayatta kaldığı Fallout evreninde ‘buildler’ oldukça önemli. ‘Build’ terimini; karakterin tüm özelliklerinin, eşyalarının ve oynanış biçiminin kısaltması gibi düşünebilirsiniz.

Fallout 76’da Yakın Dövüşe Gelen Değişiklik

Fallout 76'da Yakın Dövüşe Nerf Geliyor

Fallout 76’da yakın dövüş mekaniklerine yönelik yakın zamanda yapılan bir değişikliğin ardından yakın dövüş oyuncuları mutsuzluklarını redditte paylaştı. Başka bir popüler buildin de aynı nerf’ü alması muhtemel. Yakın zamanda yapılan bir değişiklikle yakın dövüş buildleri, birçok oyuncunun güçsüzleştirildiğini düşündüğü bir yeniden düzenlemeye tabi tutuldu.

Spesifik olmak gerekirse, yiyeceklerden gelen yakın dövüş güçlendirmeleri artık aynı anda kullanılamayacak. Yani bir yiyeceği yediğiniz zaman aldığınız güçlendirme başka bir yiyeceği yediğinizde karakterinizden silinecek. Ancak bunu dengelemeye yardımcı olacak yeni yakın dövüş güçlendirmeleri de mevcut. Artık yiyecek güçlendirmelerinin “hafif” ve “lezzetli” versiyonları var. Hafif versiyonlar, daha az üretim malzemesi gerektirmesiyle beraber daha zayıf güçlendirmeler sunarken, lezzetli versiyonlar mevcut en güçlü güçlendirmeleri sunuyor ve çok daha fazla miktarda üretim malzemesi gerektiriyor.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.