Fallout 76’da Metin Sohbeti’de Yer Alacak!

Fallout 76'da yazılı sohbetler de yer alacak.

5 gün sonra konsol ve bilgisayar oyuncuları için yayınlanacak olan Fallout 76 için artık geri sayımlar hızlandı.

Oyuncular tarafından merakla beklenen oyun beta süreçleri ile bekleneni verdi ve oldukça başarılı bulundu. Beta sürecinde oyunculardan çok fazla geri bildirim alan Bethesda bu sabah bir açıklama yaptı. Reddit üzerinden oyuna eklenecek özellikler hakkında bilgi veren Bethesda, bas konuş uygulamasını oyun içerisine başarılı bir şekilde getirmeye kararlı olduklarını belirtti. Buna ek olarak gelen oyuncu bildirimlerinde yazılı sohbet özelliğinin de oyuncular tarafından istenildiğini söyleyen Bethesda, ekibin şuanda metin sohbeti üzerinde çalıştığını belirti.

PC Gamer editörlerinden bir tanesi Bethesda’ya metin sohbetlerini oyun içerisine dahil edip etmeyeceklerini sormuş.

Bethesda’da yanıt olarak “Oyuncuların birbirleriyle iletişim kurmak için daha fazla seçenek istediklerini biliyoruz. Bas-konuş uygulamasını uygulamaya kararlıyız ve ekip şu anda metin sohbetleri üzerinde çalışıyor” demiş.

Bas konuş özelliği günümüzde oldukça popüler bir özellik olmasına rağmen, işitsel engelli oyuncuları düşününce metin sohbetlerinin de önemi anlaşılıyor. Oyuna birçok yeni özellik ekleyecek olan geliştirici ekip, hemen hemen her kesimin ihtiyaçlarına yönelik çalışmalar yapacak.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>