Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Bir Oyuncu, Fallout 76’da Phil Spencer’a Nükleer Bomba Attı

Microsoft Gaming'in CEO'su Phil Spencer'ın Fallout 76'daki kampına nükleer bomba atıldı.

Microsoft’un The Evil Within ve Hi-Fi Rush’ın geliştiricisi Tango Gameworks‘ün yanı sıra Prey ve Dishonored ile tanınan Arkane Austin gibi dört önemli oyun stüdyosunu kapatması, büyük bir tepkiye yol açtı. 2021 yılında satın aldığı ZeniMax’e ait stüdyoların kepenklerini indiren şirket, ocak ayında da oyun birimlerinden 1.900 çalışanının işine son vermişti.

Tüm bunlar, Microsoft Gaming CEO’su Phil Spencer‘ı hedef tahtasına koydu. Kendi adaletini sağlamak isteyen bir Fallout 76 oyuncusu, Spencer’ın oyundaki (P3) kampına atom bombası attı. Bu sabah erken saatlerde X’te paylaşılan görselde, P3’ün kampının etrafında büyük bir kırmızı daire görülüyor.

Phil Spencer, Fallout 76’da Nükleer Yedi

Daha sonra füzeyi atan oyuncu, nükleer kırmızı bir sisle çevrili P3’ün kampının etrafında yürüdüğü bir video yayımladı. P3 ile karşılaştığı anın ekran görüntüsünü “guilty” yani suçlu başlığıyla paylaşan oyuncu, kapatılan stüdyoların intikamı bu yolla almış oldu. Phil Spencer’ın oyun etiketinin P3 olduğu çoğu kişi tarafından bilinen bir şey. Kendisi sadece oyun değil, tüm sosyal medya hesaplarında da bu adı kullanıyor.

2018’de bu takma adın nereden geldiği hakkında bir tweet atan Microsoft Gaming CEO’su, “Bu benim gençliğimden kalma bir takma ad. Babam ve büyükbabamla aynı isme sahibim, yani ben üçüncü kişiyim. Büyürken aile etkinliklerinde P3 olurdum” ifadelerini kullanmıştı.

Kampının bombalandığı videoya verilen yanıtlara baktığımızda neredeyse tamamının bu eylemi desteklediğini söyleyebiliriz. Çoğu kullanıcı, stüdyo kapatmalarının ve işten çıkarmaların ardından Spencer ve Microsoft’a sert bir tepki gösteriyor. Bu arada Fallout 76‘da yalnızca yüksek seviyeli oyuncuların nükleer bombaya erişebildiğini söyleyelim.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.