Fallout 76 Nasıl Hızlı Level ve XP Kasılır?

Fallout 76'da nasıl hızlıca seviye atlanır?

Fallout 76’daki pek çok diğer özellik gibi, level kasma ve XP farmı da önceki Fallout oyunlarına göre biraz farklı. Oyundaki S.P.E.C.I.A.L sistemi değişirken, aynı zamanda yeni görevler ve Perk kartları da bulunuyor. Peki Fallout 76’da nasıl hızlı level kasılır? Fallout 76 hızlı XP kasma nasıl yapılır?

Fallout 76 Hızlı Level Kasma Taktikleri

Hurdaya Ayırma ve Crafting

Fallout 76’da hızlı XP kasmanın en kolay yolu eşyaları hurdaya ayırma (scrap) ve yeni eşyalar craft etmekten geçiyor. Bu şekilde eşya başına düşük miktarda XP kasıyorsunuz fakat kampınızda tek seferde 20’ye kadar eşya craft etmek mümkün. Nitelik yerine niceliğe önem verirseniz, kasacağınız XP de çoğalacaktır.

Görevlerin Önemsizliği

Fallout 76’daki görevler şaşırtıcı derecede düşük XP veriyor. Oyuna yeniyseniz ana görevleri yapın fakat aksi takdirde pek önemleri yok. Bunun yerine etkinliklere katılarak ya da yeni yerleri keşfederek daha çok XP kasabilirsiniz.

Düşük Seviye Düşmanları Görmezden Gelin

Radroach ya da Opossum gibi yaratıklar size öldürme başına sadece 2-3 tecrübe puanı verecek. Üstelik üzerinize birden fazlası saldırıyorsa sıkıntı da verebiliyorlar. Bu yüzden gereksiz yaratıklardan kaçının.

Sizden yüksek seviyede olduklarında Super Mutant gibi yaratıklar epey iyi XP veriyorlar ve hızlı level kasmanızı sağlıyorlar.

Yüksek Seviye Bölgelerde Gruplaşın

Sentry Bot ya da Mole Miner Foreman gibi yüksek seviye düşmanları öldürmek tek başınızayken zor olabilir fakat partideyseniz hasarı bölüşeceksiniz, daha hızlı öldüreceksiniz. Dolayısıyla bu tip bölgelerde parti kurmaya özen gösterin. Sonucunda daha hızlı seviye kasacaksınız.

Doğru Perk Kartları

Fallout 76’da artık Intelligence ile XP kazanımınızı artıramıyorsunuz. Eğer eylemlerinizden daha çok tecrübe puanı kazanmak istiyorsanız, Fallout 76 Charisma Perk kartlarına ihtiyacınız var. Bunu da Inspirational kartlarıyla sağlayabilir, ilk kartla yüzde 5 XP artışı kazanabilirsiniz.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol