Fallout 76 Hakkında Bildiğimiz Her Şey!

Kasım ayında çıkacak olan Fallout 76 ile ilgili şimdiden çok şey öğrendik.

Bildiğiniz gibi E3’teki basın konferansında Bethesda sonunda büyük bombayı patlattı ve Fallout 76’yı duyurdu. Fallout serisinin yeni yapımı olan bu oyunun neler içereceği, ne hakkında olacağıyla ilgili her şey bu yazımızda.

Fallout 76 Ne Zaman Çıkacak?

14 Kasım 2018. En azından Bethesda, E3 etkinliğinde Fallout 76 için bu tarihi verdi fakat oyunu ön sipariş yoluyla satın alanlar için bir beta sürümü de olacak. Betanın ne zaman başlayacağını henüz bilmiyoruz fakat elimize yeni bilgiler geçtikçe güncelleme yapacağız.

Fallout 76 Online Bir Hayatta Kalma Oyunu Olacak!

Söylenildiği gibi Fallout 76 da DayZ ve Rust füryasından, multiplayer bir hayatta kalma oyunu olacak. Bu yönüyle Fallout’un geleneksel tek kişilik hikâye köklerinden ayrılıyor gibi gözüküyor. Yine de Bethesda yaptığı doğrulamayla Fallout 76’nın bir hikâye örgüsünün olacağını, oyunda tek kişilik RPG oyunları gibi görevler bulunacağını açıkladı.

Ayrıca diğer survival oyunlarının aksine Fallout 76’daki dünyayı çok fazla oyuncuyla paylaşmayacağız. Sunucularda yüzlerce oyuncu bulunmayacak ve rakam dengeli olacak. Yani döndüğünüz her köşede karşınıza başka bir ‘survivor’ çıkmayacak. Ek olarak öldüğünüz zaman ilerleyişiniz de kaybolmayacak.

Bethesda’dan Pete Hines da konuya ilişkin konuşurken, ‘Bu ne bir MMO oyunu, ne de battle royale oyunu’ diyerek zaten son noktayı koydu.

Fallout 76 Nereyi ve Hangi Zaman Dilimini Konu Alacak?

Yeni oyun West Virginia bölgesinde geçecek ve olaylar diğer Fallout oyunlarındaki gibi olacak. Yani vault alanını terk eden ve 2102 yılında yüzeye çıkan insanlardan birisi olacağız.

Fallout 3’de bulunan bilgisayer loglarına ve göre Fallout 4’ün başında verilen bilgiye göre, Vault 76 alanı ise 17 ‘kontrol’ mahzeninden birisiydi ve toplamda 500 kişinin yaşanması ve savaştan 20 yıl sonra otomatik olarak açılması için tasarlanmıştı.

Tek Başınıza da Oynayabilirsiniz

Single player oyunları sevenler için Fallout 76 böyle bir seçenek de sunacak. Bethesda’dan Todd Howard Fallout 76 için ‘Tabii ki solo da oynayabilirsiniz. Kim olmak isterseniz o olacak, devasa bir dünyayı görevler yaparak, hikâyeye katılarak ve seviye atlayarak keşfedebileceksiniz.’ sözlerini kullandı.

Kısacası inanması güç olsa da, Fallout 76 multiplayer ve singleplayer deneyimleri bir arada sunacak.

Devasa Harita!

Fallout 76’nın haritası son oyun Fallout 4’ten dört kat daha büyük olacak. Bethesda tarafından bu konuda doğrulama gelirken, oyunun dünyası da yeni bir teknoloji üzerine inşa edilecek ve yeni render, ışıklandırma ve arazi teknolojileri kullanılacak.

Fallout 76’nın dünyası 6 farklı bölgeden oluşacak ve her biri farklı iklim ve bitki örtüleriyle karşımıza çıkacak.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>