Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Fable’ın Sanat Yönetmeni Paul McLaughlin Hayatını Kaybetti

Kıdemli yaratıcı, otuz yıllık kariyeri boyunca 'Dungeon Keeper', 'Black & White' ve 'The Movies' üzerinde çalıştı.

Oyun endüstrisi, Aralık 2021’de kanserle savaştıktan sonra ölen usta sanatçı ve Fable’ın sanat yönetmeni Paul McLaughlin‘i saygıyla anıyor. McLaughlin’in video oyunu kariyeri 30 yılı aşkın bir süredir devam ediyordu ve onu Populous ve Dungeon Keeper gibi seriler üzerinde çalışırken gördük.

Lionhead Studios’ta 15 yıl boyunca Fable ve Black and White gibi oyunlar üzerinde stüdyo sanat yönetmenliği yaptı. Son zamanlarda, McLaughlin, Godus geliştiricisi 22cans’ta sanat başkanıydı. McLaughlin’in ölüm haberi Eurogamer tarafından paylaşıldı ve on yıllar boyunca onunla iş arkadaşı olan insanların sözleriyle anıldı. Son çalıştığı stüdyo 22cans ve Lionhead’in kurucu ortağı Peter Molyneux, McLaughlin ile uzun süredir devam eden ortaklığından bahsetti ve Bullfrog’un dördüncü çalışanı ve “şimdiye kadar karşılaştığım ilk gerçek oyun sanatçısı” olduğunu hatırlattı.

Fable ve Birçok Ünlü Yapımda Onun İmzası Bulunuyor

Fable

Molyneux, “Hepimizin üzerinde çalıştığımız birçok oyunun önemli bir parçası olan hemen paha biçilmez hale geldi. Powermonger, Syndicate, Magic Carpet, Theme Park ve Dungeon Keeper’da kesinlikle fark yarattı.” dedi. Lionhead kurulduğunda McLaughlin, “Black & White, The Movies ve Fable’a rehberlik etmekle kalmadı, aynı zamanda şirketi yönetmeye de yardımcı oldu” diye ekledi.

Son olarak, “Paul hayatımda büyük bir mihenk taşıydı. Her durumda adil ve mantıklı yaklaşımı görme yeteneğine sahip, profesyonel, ahlaklı ve eğlenceli bir insandı. Onu her gün her şekilde özlüyorum. Onun mirası çok, çok uzun bir süre hissedilecek ve görülecek” diyerek sözlerini tamamladı Molyneux.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.