Everdale Başlangıç Rehberi

Everdale isimli oyunda işinize yarayacak bazı bilgiler öğreneceksiniz.

Supercell’in en yeni oyunu, bir mobil bina simülasyon oyunu olan Everdale, bir aydır piyasada. Oyun ilk başlarda size karışık gelecek. Oyunumuz hem Android hem de iOS cihazlar da oynanabilir durumda. Bu tarz oyunları seviyorsanız denemenizi şiddetle tavsiye ederim.

Everdale Başlangıç Rehberi isimli konumuzda oyun içinde işinize yarayacak bilgiler ve ipuçları vereceğiz. Bu sayede oyun kafa karışıklığı yaşamayacaksınız. Yani oyunda ne yapmanız gerektiğini bileceksiniz. Hazırsanız konumuza geçelim.

Everdale baslangic rehberi 2

Everdale Başlangıç Rehberi

Size güzel bir bilgi, sınırlı kaynaklardan kaynak toplamak %50 daha hızlıdır. Örneğin, ağaçlardan odun toplamak, Evergrove’dan odun toplamaktan %50 daha hızlıdır. Benzer şekilde, kil birikintilerinden kil toplamak, Claypits ve benzeri yerlerden kil toplamaktan %50 daha hızlıdır. Bu nedenle, ne zaman çevrimiçi olursanız, önce sınırlı kaynakları toplamaya çalışın.

Çoğu oyuncu daha yüksek bir vadiye girmek ister. Ama inan bana, bu yapmak isteyeceğin son şey olmalı. Köy seviyenize kıyasla yüksek seviyeli bir vadiye katılmak, gemi görevlerini tamamlayamayacağınız anlamına gelir çünkü gerekli eşyaları üretemezsiniz. Sonuç olarak, iyi miktarda para ve itibar kazanmayacağınız için bu, ilerlemenizi yavaşlatacaktır.

Everdale içinde inşa edersiniz, üretmeniz artar, sonra öğeleri madeni para veya itibar için takas edebilirsiniz ve sonra daha fazla şey inşa edebilirsiniz. Ancak, bu döngüyü tamamlamanın en hızlı yolu, kendini işine adamış bir köylüyü araştırmaya odaklanmış halde tutmaktır. Oyunda ilerledikçe, bir araştırma yapmak birkaç gün sürecek ve bu yüzden sadece araştırma için adanmış bir köylü tutmalı ve araştırma süresini azaltmak için vadide eğitmelisiniz.

Araştırma Parşömenlerini asla stoklamayın. Fırsat buldukça bunları kullanın. Araştırma parşömenlerinin tek bir amacı vardır ve o da araştırmaları hızlı bir şekilde tamamlamaktır. Zaten onları başka bir şey için kullanamazsınız.

Çok az kaynağa mal olduğundan ve sağladığı faydalar 3 yıldızlı bir iksirle karşılaştırıldığında az olduğundan asla 1 yıldızlı iksirleri pişirmeyin. Bu yüzden her zaman malzemeleri istifleyin ve maksimum potansiyel kazanç için bunları yalnızca 3 yıldızlı iksirleri hazırlamak için kullanın.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol