Eugen Systems Çalışanları Grevi Bitirdi!

Eugen Systems çalışanları 1 yıl sonra grevi sonlandırdılar.

Oyunculara gerçekçi bir savaş oyunu sunan Eugen Stüdyosu, 2017 yılında yayınladığı Steel Division: Normandy 44 ile oyuncuların kalbinde taht kurmuştu.

Geçtiğimiz aylarda Steel Division: Normandy 44 projesinde yer alan geliştiriciler bir yıldan fazla süredir grevdelerdi. Geliştirici ekipte yer alan 21 çalşana göre Eugen’in bazı sözleşme anlaşmalarını yerine getirmediğini ve Fransız iş kanunu ihlal ettiğini iddia ederek, bazı durumlarda maaşları Fransa’nın asgari ücretinin de altına düşüyormuş.  Bugün gelen bilgiler ile 21 çalışan grevi sonlandırmış. Gelen bilgilere göre çalışanlar ve Eugen arasındaki görüşmeler sonuç vermemiş ve görüşmeler artık durma noktasına gelmiş.

Geliştirici ekip, “Bu endüstrinin olgunlaşmasını, işimizin ve becerilerimizin değerini tanımasını istiyoruz” diyor.

Grevi sonlandıran 21 ekip üyesi Eugen’deki işgücünün yaklaşık yarısını temsil ediyor. Steel Division: Normandy 44 ve RUSE gibi oyunlarda yer alan ekip, sözleşme maddelerinden başka bir taleplerinin olmadığını ve sadece iş yasalarına uygun hareket edilmesi gerekildiğini belirttiler. Ekip haklarını mahkemede arayacaklarını ve adalet karşısında emeklerinin tanınmasını istiyorlar. 21 kişilik ekibin akıbeti ne olacak önümüzdeki günlerde belli olacak.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>