Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Eski Electronic Arts Çalışanlarından Yeni Stüdyo

Timbre Games, aksiyon, macera ve simülasyon oyunları üzerinde çalışacak.

Eski Electronic Arts, Gears of War ve Company of Heroes geliştiricileri, Sumo Groups’un Pipeworks Studio’su altında Timbre Games adlı yeni bir stüdyo oluşturmak için güçlerini birleştirdi. Timbre, Pipeworks’ün Kuzey Amerika’daki ilk yeni stüdyosu ve yakın gelecekte ek stüdyolar başlatmayı planlıyor.

yeni Company of Heroes oyunu

Timbre, Electronic Arts Veteran ve Sims Franchise Lideri Joe Nickolls tarafından yönetilecek ve ona stüdyo yapım yönetmeni olarak Zoë Curnoe (Gears of War serisi) ve Geoff Coates (Company of Heroes 2) görev yapacak. Stüdyonun odak noktası aksiyon, macera ve simülasyon türlerindeki oyunlar olacak.

Nickolls yaptığı açıklamada, “Timbre ile çeşitliliğe, şeffaflığa, oyun geliştirmede topluluk katılımına ve sürdürülebilir, eğlenceli bir işyeri kültürüne odaklanan sıfırdan bir stüdyo inşa etmek istedik. Bu öncelikler Pipeworks tarafından da paylaşılıyor, bu yüzden en başından beri doğal bir uyum oldu. Uzaktan çalışmayı ve hibrit bir stüdyo yaklaşımını tamamen benimseyerek Kanada genelinde harika oyunlar yapacağız.” ifadelerinde bulundu.

Gears of War 5 2019 Yılında Piyasaya Sürülecek 2

Timbre, oyunlarını oluştururken topluluğunu geliştirme sürecine çok daha erken dahil ederek, erken erişim ve topluluk geri bildirimlerini göz önünde bulundurarak kendisini diğer stüdyolardan farklılaştırmayı planlıyor. Stüdyo ayrıca farklı geçmişlere sahip yetenekleri işe almayı hedefliyor ve daha çeşitli sesleri kendi bünyesine dahil etmek için yerel okullar ve topluluklarla ortak çalışacak.

Curnoe, “Topluluğun sürecin bir parçası olması, geliştirmeye nasıl yaklaştığımız konusunda çok önemli olduğunu düşündüğümüz bir şey. Bu, erken dönmemize ve sonunda daha iyi bir oyun yapmamıza izin verecek” diyerek bu yaklaşımı doğruladı.

Electronic Arts, Riot Games gibi büyük şirketlerde çalışmış olan kişilerin görevlerinden ayrıldıktan sonra yeni stüdyo kurmaları bugünlerde sıkça gördüğümüz bir durum. Bakalım bu durum oyun dünyasında ses getirecek yeni projelere imza atabilecek mi?

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.

    Valorant VP En Ucuz Fiyat, Stoklarla Sınırlı!

    X