Epic Store’da Android Oyunlarda Yayınlanacak!

Epic Store mobil oyun mağazası da olacak.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Oy Kullanılmamış)
Loading...

Fortnite ile dünya çapında 200 milyondan fazla oyuncuya hitap eden Epic Games yeni adımlar atmaya devam ediyor.

Geçtiğimiz ay yeni oyun mağazası olan Epic Store’u oyunculara sunan Epic Games, Steam’de 40.00 TL olan Subnatica oyununu da oyunculara ücretsiz olarak dağıtmıştı. İki hafta da bir ücretsiz bir oyunu oyunculara sunacak olan mağaza şu sıralar da Super Meat Boy’u ücretsiz olarak dağıtıyor. Steam’e rakip olan Epic Store faaliyete girmeden önce yaptığı duyuru da oyun geliştiricilerinden yüzde 12’lik düşük bir pay alacağını belirtmişti. Hatta The Walking Dead’in The Final Season bölümünün Steam’de değil, Epic Store’da yayınlanacağı gündeme düşmüştü. Geliştiriciler yavaş yavaş Epic Store’a yönelirken yeni bir gelişme daha yaşanmaya başladı.

Oyuncuların bildiği üzere Fortnite, App Store’da İOS oyuncularına sunulurken Google Play’de Android oyuncularına sunulmuyor. Android kullanıcıları Epic’in sitesinden oyunun Apk sürümünü indirerek cihazlarına kuruyor ve Fortnite’ı öyle oynama fırsatı elde ediyorlar. Bugün gelen bilgiler ile Epic Store’da Android oyunlar da yayınlanacakmış. Epic Store mobil oyunlardan da Google Play’den daha az kar payı alacakmış.

Düşük kar marjı ile geliştiricilere bir altarnatif sunan Epic Store bu gelişme ile Android piyasasına da girmeye hazırlanıyor.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol