Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Epic Games Store’un Başarımları Güncellendi

Epic Games Store'un başarımlar özelliği önemli bir güncelleme aldı. Artık başarımların nadirliğini görebileceksiniz.

Epic Games Store, 2018’de ilk piyasaya sürülmesinden bu yana uzun bir yol kat etti. Epic Games, mağazayı çok yavaş geliştirdiği için kullanıcılar biraz şikayetçiydi ancak artık mağaza öncekine kıyasla çok daha sağlam. Epic Games’in eklediği en önemli özelliklerden biri, oyun oyuncularının çok değer verdiği bir Başarım sistemiydi ve bu özellik bugün büyük bir güncelleme aldı.

İlk olarak 2021’in sonlarında piyasaya sürülen Epic Games Store için Başarım sistemi çok basitti. Oyun geliştiricilerinin, oyunları için başarımları uygulamalarına ve oyuncuların bu başarımları kazanmalarına, daha sonra bir kullanıcının profilinde incelenebilmeleri için kalıcı olarak kilidini açmalarına izin verdi. Hatta her başarı ile ilişkili kupalar ve XP değerleri bile vardı ancak sistemin ne başarıları filtrelemek için ne de çeşitli başarıların nadirliğini kontrol etmek için bir yolu yoktu.

Epic Games Store’un Yeni Başarım Sistemi

Epic Games Store

Bu işlevsellik artık Epic Games Store’a eklendi. EGS kullanıcıları artık başarımların ne kadar nadir olduğunu görebilecek. Her başarımın altında, onu açan oyuncuların yüzdesini gösteren küçük bir etiket bulunacak. Mağazanın kullanıcıları, hesap bilgileri içinde, en nadir ve en yaygın başarılarının neler olduğunu görebilmeleri için kilidi açılmış başarılarını da sıralayabilecek.

EGS Başarım sistemine yapılan bu eklemeler hala yetersiz olsa da, Epic Games geliştirme ekibinin mağazanın işlevselliğini yinelemeye devam ettiğinin büyük bir göstergesi. Bunlar önemli özellikler değil ancak kullanıcıların diğer platformlarda keyif aldığı özellikler diyebiliriz. Bundan sonra ise yalnızca Epic Games Store’da uygulanacak özelliklerin olması mantıklı.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.