Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Epic Games Store’a Oyun Derecelendirme Eklendi

Epic Games Store, uzun süredir talep edilen ve oyunculara oyunlara puan verme fırsatı veren yeni bir özellik ekledi.

Epic Games Store birkaç yıldır piyasada ve PC oyuncuları için Origin veya Steam gibi mağazaları kullanmadan, yasal olarak oyun satın almaları için alternatif bir mağaza haline geldi. Hizmet, yüzlerce ücretsiz oyun dağıttı, birçok indirim kuponu verdi ve sayısız büyük indirim düzenledi ancak bunların yanında tasarımıyla bolca eleştirildi.

Epic Games Store piyasaya sürüldüğünde, oyuncuların diğer platformlardan beklediği önemli sayıda özellik eksikti. Zamanla, bu özelliklerden bazıları nihayet hizmete eklenmeye başladı ve artık kullanıcıların oyunlarını incelemesine izin vermenin kullanıma sunulduğunu da görüyoruz. Birkaç kullanıcı, az önce oynadıkları oyunu incelemelerini istemek için aldıkları uyarıları sosyal medya üzerinden paylaştı.

Epic Games Store Oyuncu Değerlendirmeleri

Epic Games Store

Biz de bu özelliği denediğimizde, güncellemenin bizim ülkemize de ulaştığını gördük. Hatta GTA V ve Fortnite’ı da puanladık. Epic Games Store oyunları, kullanıcılardan ve oyun eleştirmeni puanlarından küresel bir yıldız derecelendirmesi göstermenin yanı sıra, bir oyunun çeşitli, eğlenceli, zorlu veya yeni başlayanlara uygun olup olmadığına bakılmaksızın yukarıda belirtilen patron savaşları gibi belirli yönlere göre sıralanmış durumda.

Epic Games Store için ileriye doğru atılmış büyük bir adım ancak diğer hizmetlerle karşılaştırıldığında hala bazı eksiklikler mevcut. Steam gibi platformlar, oyuncuların oyunlarını ayrıntılı olarak incelemelerine izin verirken, şimdilik oyuncuların kendi tam bir incelemesinden ziyade bir puan eklemekle sınırlı olduğunu görüyoruz. Bununla birlikte, en azından artık oyun satın almadan önce kullanıcıların puan değerlendirmelerini görebileceksiniz.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.