Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Epic Games Oyun İade Etme Nasıl Yapılır? – 2023

Epic Games Store'dan satın aldığınız bir oyunu iade etme sürecine dair bilmeniz gereken her şeyi tüm detaylarıyla anlatıyoruz.

Epic Games oyun iade etme sürecini tüm detaylarıyla anlatıyoruz. Epic Games Store 2018’de piyasaya çıktı ve birçok PC oyuncusu için önemli bir dijital oyun satış mağazası olarak kısa sürede adını duyurdu. Mağaza artık yalnızca Fortnite oynayabileceğiniz tek yer değil, aynı zamanda diğer birçok video oyununun da özel evi haline geldi ve dağıttığı ücretsiz oyunlar ile de birçok oyuncunun gönlünü kazandı.

Mağaza üzerinde pişman olduğunuz bir alışveriş yaptıysanız, endişelenmenize gerek yok. Bazı koşulları yerine getirmeniz şartıyla, Epic Games oyun iadesi yaparak eksiksiz bir şekilde paranızı geri alabilirsiniz. Epic Games Store’daki geri ödemeler hakkında bilmeniz gereken her şeyi adım adım size anlatacağız. Ayrıca iade sürecinin tamamını da tek tek göstereceğiz.

Epic Games Oyun İade Etme Adımları

1- Hesap Ayarları Kısmına Girin

Epic Games Oyun İade Etme Nasıl Yapılır? - 2023

Epic Games oyun iadesi sürecini başlatmak için öncelikle Epic Games Store’da oyun iade etmek istediğiniz hesap ile web tarayıcı üzerinden oturum açmanız gerek. Kullandığınız tarayıcı ile oturum açtıktan sonra, sağ üstte yer alan hesap adınızın üzerine fareniz ile gelin ancak tıklamayın. Açılan menüde ‘Hesap‘ yazan seçeneğe tıklayın.

2- İşlemler Bölümüne Girin

Epic Games Oyun İade Etme Nasıl Yapılır? - 2023

Karşınıza birçok seçeneğin yer aldığı ‘Hesap Ayarları’ bölümü gelecek. Buradan, solda listelenen ‘İşlemler‘ kısmına giriş yapıyoruz. Bu bölümde, ücretsiz oyunlar da dahil olmak üzere satın aldığınız tüm oyunların bir listesini ve ödediğiniz para miktarını göreceksiniz. Epic Games oyun iade etme işlemini buradan başlatacağız ve paramızı geri alacağız.

3- İade Talebi Gönderin

Epic Games Oyun İade Etme Nasıl Yapılır? - 2023

İade etmek istediğiniz oyunu bulun ve yukarıdaki görselde gösterdiğimiz yerdeki seçeneğe tik atın. Ardından hemen sağda gösterdiğimiz şekilde ‘İade Talep Et‘ seçeneğine tıklayın.

4- İade Talebinizi Onaylayın

Epic Games Oyun İade Etme Nasıl Yapılır? - 2023

Karşınıza çıkan ekranda ‘İade Nedeni‘ seçtikten sonra ‘İadeyi Onayla‘ seçeneğine tıklayarak Epic Games oyun iadesi sürecini başlatın. Bu seçeneğe tıkladıktan sonra ‘İşlemler’ bölümüne geri döneceksiniz.

5- Oyunu İade Ettiğinizden Emin Olun

Epic Games Oyun İade Etme Nasıl Yapılır? - 2023

Son olarak yukarıda gösterdiğim gibi oyunun yanında ‘İade Edildi’ yazdığından emin olun. İade edildi yazısını görüyorsanız, Epic Games oyun iade etme sürecini başarıyla tamamladınız demektir, artık geriye paranızın gelmesini beklemek kaldı.

Epic Games Oyun İade Ettim Para Gelmedi

Epic Games Oyun Iade Ettim Para Gelmedi

Her şeyden önce, ödeme yönteminize bağlı olarak iadenin gerçekleşmesi için gereken sürenin değişebileceğini belirtelim. Bankanıza bağlı olarak, paranızı geri almanız normal şartlar altında 1 ila 7 gün sürecek. Ancak olası bir aksilik durumunda bu sürenin artabileceğini tekrarlayalım. İadenin 7 gün sonrasında bile para gelmedi diyorsanız, ilk önce ödeme yöntemi sürecinde kullandığınız bankanızla iletişime geçin.

Banka ödemenin beklemede olduğunu ve gönderileceğini söylerse, sorun yok. Genellikle durum böyle olur ve para birkaç gün geç de olsa hesabınıza yatar. Ancak başka bir sorun varsa, Epic Games Bize Ulaş sayfasından Teknik Destek ekibine ulaşmanız gerek. İster ‘Canlı Sohbet Başlat‘ seçeneği ile anında ister ‘E-Posta Talebi‘ ile bir gün sonra sorununuza çözüm bulabilirsiniz. Canlı sohbette Türkçe konuşabilirsiniz, anlık çeviri ile size cevap veriyorlar.

Epic Games Oyun İade Şartları Neler?

Epic Games Oyun Iade Sartlari Neler

  • Satın alım üzerinden 14 günden fazla geçmiş olmaması gerek.
  • Satın alımdan sonra oyunu ‘2 saatten fazla‘ oynamamış olmanız gerek.

Oyunun mağaza sayfasında “Kendi kendine iade edilebilir” olarak işaretlenen satın alımlar için Epic Games oyun iade etme süreci başlatabilirsiniz.. Eğer bir oyun veya ürün “iade edilemez” olarak işaretlenmişse, o zaman o ürün iade için uygun değildir. Ayrıca çoğu uygulama içi satın alımlar iade edilemez. Epic Games Store dışından alınan ürünleri iade edemezsiniz.

Ön Sipariş Oyun İade Şartları Neler?

On Siparis Oyun Iade Sartlari Neler

Yayıncı/geliştirici tarafından Epic Games Store’da resmi çıkış tarihi belirlenmeden önce istediğin zaman ön satın alımını iptal edebilir ve ödeme iadesi alabilirsiniz. Oyun çıktıktan sonra 14 gün içerisinde oyunu oynama süren 2 saatten daha fazla değilse iade etme talebinde bulunabilirsiniz.

Böylelikle Epic Games oyun iade etme hakkında bilmeniz gereken tüm soruları cevapladık ve süreci anlattık. Bu arada oyun satın alırken veya iade ederken sorun yaşıyorsanız, Epic Games Ebeveyn Kontrolü Kapatma içeriğimize göz atmanızda fayda var, bu ayarı açık unutmuş olmanız mümkün. Hepinize keyifli oyunlar dileriz.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.