Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Epic Games’te Haftanın Fırsatı: Popüler Korku Oyunu 150 TL’ye Düştü

Epic Games Store'da haftanın fırsatları arasında yer alan hayatta kalma-korku oyunu The Callisto Protocol, yüzde 70 indirim ile 149,70 TL'ye düştü.

Her hafta verdiği ücretsiz oyunlarla gönüllerde taht kuran Epic Games Store, aynı zamanda Haftanın Fırsatları adı altında bazı oyunlar için cazip teklifler sunuyor. Dead Space’in yaratıcıları tarafından geliştirilen The Callisto Protocol de onlardan biri. Yayıncı koltuğunda PUBG: Battlegrounds ile tanınan Krafton’un oturduğu yapım, bilim kurgu-korku atmosferiyle sürükleyici bir deneyim yaşatıyor.

Striking Distance Studios tarafından geliştirilen ve 2022 yılının sonlarında piyasaya sürülen oyun, hem arkasındaki ekip hem de oynanışı ve atmosferi itibarıyla Dead Space’in ruhani halefi olarak tanımlandı. Çok şey vaat etmesine rağmen optimizasyon tarafında kötü bir sınav veren The Callisto Protocol, bu sebeple sıkıntılı bir lansman dönemi geçirdi.

Callisto Protocol Epic Games’te Yüzde 70 İndirimde

Sonraki süreçte yayımlanan güncellemeler, oyunun önemli ölçüde toparlanmasını sağlasa da, satışları artırmaya yetmedi. Her şeye rağmen hayatta kalma-korku türünü sevenlerin şans vermesi gereken underrated bir oyun olduğunu söyleyebiliriz. Steam’de 27 dolara (870 TL) satılan The Callisto Protocol, Epic Games Store‘da 149,70 TL‘ye düştü. Yüzde 70 oranındaki indirim, 14 Mayıs‘ta son bulacak.

the callisto protocol epic games

The Callisto Protocol, 2320 yılında Jüpiter’in ayı Callisto’daki maksimum güvenlikli bir hapishane geçiyor. Bir kaza sonucu Black Iron Prison’a düşen kader mahkumu Jacob Lee’nin rolünü üstlenen oyuncular, gizemli bir salgının mahkumları canavar yaratıklara dönüştürmeye başlamasıyla hapishaneden kaçmanın yolunu arıyor. Oyun, yaklaşık 12 ila 14 saatlik bir hikayeye sahip.

162 milyon dolar geliştirme maliyetine sahip olan üçüncü şahıs hayatta kalma-korku oyunu, hiçbir masraftan kaçınılmadan hayata geçirilen bir proje olarak karşımıza çıktı. “Quadruple A” sınıfında nitelendirilen RPG, niş türde yeni bir IP olmasının zorluğunu yaşamış gibi görünüyor. Yoğun atmosferi, şiddet ve dehşet seviyesi gibi unsurlarıyla adrenalini yüksek bir hayatta kalma deneyimi sunan Callisto, bununla birlikte klişe hikayesi ve sınırlı oynanışı nedeniyle olumsuz eleştiriler aldı.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.